Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Ми дуже раді тому, що Ви цікавитесь майбутнім нашої планети! Ми прагнемо надати Вам актуальну інформацію про альтернативну енергетику, поновлювані джерела енергії, новітні технології і рішення в галузі відновлюваної енергетики. Наша мета - допомогти Вам зробити правильний вибір, знайти ефективне рішення в галузі альтернативної енергетики! На сайті Ви знайдете актуальну інформацію про електропостачання, теплопостачання, енергозбереження з використанням альтернативних, поновлюваних, екологічно чистих джерел енергії, таких як сонячні панелі, вітрогенератори, геліосистеми. Залежно від обраної Вами технології отримання енергії, альтернативні джерела можна розділити на сонячні, вітряні, геотермальні, гідроенергетичні та такі, в яких застосовані технології отримання біо палива. Основними типовими рішеннями в даній галузі є: вітро-сонячні системи (комбіновані або окремі системи сонячних панелей і вітрогенераторів), сонячні колектори або, геліосистеми, теплові насоси та багато іншого.

Що ми пропонуємо (коротко):

SmartEco пропонує проектування, продаж, монтаж та інтеграцію, пуско-наладку систем альтернативного енергозабезпечення, таких як сонячні батареї, геліосистеми, системи опалення без газу, відеоспостереження, систем розумний дім та мультирум в м.Рівне, Рівненській області, та в межах України.


Рівне зекономило завдяки щоденному енергомоніторингу 9 млн гривень

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Рівне зекономило завдяки щоденному енергомоніторингу 9 млн гривень

Рівне зекономило завдяки щоденному енергомоніторингу 9 млн гривень

У 2015 році Рівне заощадило завдяки проведенню щоденного енергомоніторингу у бюджетних установах 9 млн 201,55 тис. гривень.

Торік показники лічильників вносили до спеціальної комп’ютерної програми “Енергобаланс” дев’ять управлінь міськвиконкому, а також всі підпорядковані міським управлінням бюджетні організації і заклади, передає 7 Днів Рівного.

Як зазначає начальник відділу енергоменеджменту Марія Грушко, жорсткий контроль споживання електричної та теплової енергії, газу та води, який ведеться у 159 будівлях бюджетної сфери, дає суттєву економію і дозволяє оперативно виявляти енерговтрати. «Деякі заклади у 2015 році збільшили споживання енергоносіїв порівняно з 2014 – наприклад, дитсадок №57 використав електроенергії на 21 тисячу кВт-год більше через встановлення бойлерів для підігріву води та вмикання додаткових обігрівачів, – зауважує фахівець. – Однак в абсолютній більшості закладів та установ, включених у систему “Енергобаланс”, завдяки щоденному моніторингу споживання пішло на спад».

Зокрема, торік порівняно з 2014 роком використання електроенергії зменшилося на 150 192 кВт-год або на 259,98 тис. гривень, холодної води – на 40 618 куб. м або на 469,87 тис. гривень, теплової енергії – на 4516,5 Гкал., або на 8162,6 тис. гривень, природного газу – на 34 268 куб. м, або на 309,1 тис. гривень.

Практично за всіма показниками бюджетна сфера Рівного у 2015 році не просто вклалась у відведені ліміти, а й зменшила споживання електроенергії – на 7,7%, води – на 28,2%, теплової енергії – на 30,3%, а природного газу – на 39,6%.

Програму щоденного моніторингу споживання енергоносіїв “Енергобаланс” на замовлення міської влади впровадили і взяли під контроль працівники відділу енергоменеджменту ПрАТ “ЕСКО-РІВНЕ”.

Як зазначає голова правління ПрАТ ” ЕСКО-Рівне” Ніна Весельська, система дозволяє визначити найбільш вузькі місця і почати ліквідацію найбільш гострих проблем, усунення яких забезпечує найвідчутніший ефект.

«Щомісяця, готуючи звіти про роботу відділу енергоменеджменту, ми вказуємо найбільш енергозатратні будівлі та надаємо пропозиції керівникам установ провести енергоаудити і відповідно до їх висновків запланувати подальші енергозберігаючі заходи, – зауважує фахівець. – Однак із 159 будівель, які ми моніторимо, у 43 немає лічильників теплової енергії – це 40,7% закладів управління у справах сім’ї і молоді (в тому числі 10 підліткових клубів); 28,2% будівель управління освіти (в тому числі 16 дитсадків); а також 27,7% від загальної кількості будівель управління культури і туризму, дві будівлі охорони здоров’я та одна будівля праці та соцзахисту населення. Оскільки тепло є найбільш затратною послугою, то для більш суттєвої економії місту вкрай необхідно обладнати тепловими лічильниками всі бюджетні заклади і установи».

За словами міського голови Рівного Володимира Хомка, у 2016 році міська влада планує продовжити щоденний моніторинг споживання енергоносіїв та стопроцентно обладнати тепловими лічильниками всі бюджетні організації.

Як зазначають у мерії, за останні п’ять років теплопостачальні підприємства Рівного зменшили споживання газу на 38% – зі 116 до 76 мільйонів кубів газу на рік.

Джерело: ecotown.com.ua

Автор | 2016-03-11T20:21:49+00:00 Березень 11th, 2016|Новини|