Рівне зекономило завдяки щоденному енергомоніторингу 9 млн гривень

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Рівне зекономило завдяки щоденному енергомоніторингу 9 млн гривень

Рівне зекономило завдяки щоденному енергомоніторингу 9 млн гривень

У 2015 році Рівне заощадило завдяки проведенню щоденного енергомоніторингу у бюджетних установах 9 млн 201,55 тис. гривень.

Торік показники лічильників вносили до спеціальної комп’ютерної програми “Енергобаланс” дев’ять управлінь міськвиконкому, а також всі підпорядковані міським управлінням бюджетні організації і заклади, передає 7 Днів Рівного.

Як зазначає начальник відділу енергоменеджменту Марія Грушко, жорсткий контроль споживання електричної та теплової енергії, газу та води, який ведеться у 159 будівлях бюджетної сфери, дає суттєву економію і дозволяє оперативно виявляти енерговтрати. «Деякі заклади у 2015 році збільшили споживання енергоносіїв порівняно з 2014 – наприклад, дитсадок №57 використав електроенергії на 21 тисячу кВт-год більше через встановлення бойлерів для підігріву води та вмикання додаткових обігрівачів, – зауважує фахівець. – Однак в абсолютній більшості закладів та установ, включених у систему “Енергобаланс”, завдяки щоденному моніторингу споживання пішло на спад».

Зокрема, торік порівняно з 2014 роком використання електроенергії зменшилося на 150 192 кВт-год або на 259,98 тис. гривень, холодної води – на 40 618 куб. м або на 469,87 тис. гривень, теплової енергії – на 4516,5 Гкал., або на 8162,6 тис. гривень, природного газу – на 34 268 куб. м, або на 309,1 тис. гривень.

Практично за всіма показниками бюджетна сфера Рівного у 2015 році не просто вклалась у відведені ліміти, а й зменшила споживання електроенергії – на 7,7%, води – на 28,2%, теплової енергії – на 30,3%, а природного газу – на 39,6%.

Програму щоденного моніторингу споживання енергоносіїв “Енергобаланс” на замовлення міської влади впровадили і взяли під контроль працівники відділу енергоменеджменту ПрАТ “ЕСКО-РІВНЕ”.

Як зазначає голова правління ПрАТ ” ЕСКО-Рівне” Ніна Весельська, система дозволяє визначити найбільш вузькі місця і почати ліквідацію найбільш гострих проблем, усунення яких забезпечує найвідчутніший ефект.

«Щомісяця, готуючи звіти про роботу відділу енергоменеджменту, ми вказуємо найбільш енергозатратні будівлі та надаємо пропозиції керівникам установ провести енергоаудити і відповідно до їх висновків запланувати подальші енергозберігаючі заходи, – зауважує фахівець. – Однак із 159 будівель, які ми моніторимо, у 43 немає лічильників теплової енергії – це 40,7% закладів управління у справах сім’ї і молоді (в тому числі 10 підліткових клубів); 28,2% будівель управління освіти (в тому числі 16 дитсадків); а також 27,7% від загальної кількості будівель управління культури і туризму, дві будівлі охорони здоров’я та одна будівля праці та соцзахисту населення. Оскільки тепло є найбільш затратною послугою, то для більш суттєвої економії місту вкрай необхідно обладнати тепловими лічильниками всі бюджетні заклади і установи».

За словами міського голови Рівного Володимира Хомка, у 2016 році міська влада планує продовжити щоденний моніторинг споживання енергоносіїв та стопроцентно обладнати тепловими лічильниками всі бюджетні організації.

Як зазначають у мерії, за останні п’ять років теплопостачальні підприємства Рівного зменшили споживання газу на 38% – зі 116 до 76 мільйонів кубів газу на рік.

Джерело: ecotown.com.ua

Автор | 2016-03-11T20:21:49+00:00 Березень 11th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.