Реалізація проекту Chornobyl Solar дозволить Україні виробляти 1,5 ТВтч сонячної енергії в рік

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Сонячна електростанція в Чорнобильській зоні

Центр сонячної енергетики, який збираються побудувати в зоні відчуження Чорнобильської АЕС, здатний виробляти 1,5 ТВтч електроенергії в рік, що може щорічно приносити Україні до 130 млн євро. Саме таку оцінку наводять у своєму інвестиційному проекті Chornobyl Solar Державне агентство України з управління зоною відчуження і Чорнобильський інститут досліджень і розвитку.

Будувати сонячні станції планується на площі 2,5 тисячі гектар в південній частині десятикілометровій зони відчуження ЧАЕС. Ділянки, на яких пропонується розмістити сонячні панелі, розташовані поблизу існуючих ліній електропередач, що має суттєво знизити необхідні вкладення в інфраструктуру. До цих лініях вже зараз можна підключити панелі сумарною потужністю 200 МВт, а після реконструкції і розширення мережі електропередач потужність можна збільшити до 1,2 ГВт. Всього проект розбитий на чотири стадії реалізації.

Нагадаємо, що на даний момент Україна шукає інвесторів для розвитку сонячної енергетики в межах зони відчуження ЧАЕС площею більше 2500 квадратних кілометрів, непридатною для інших видів діяльності з-за постійного радіаційного фону.

«Чорнобиль має величезний потенціал для бізнесу, пов’язаний з поновлюваними джерелами енергії. У нас вже є лінії електропередач високої напруги, які раніше використовувалися для атомних станцій, дешева земля і безліч висококваліфікованих фахівців, навчених для роботи на електростанціях», – зазначав міністр екології та природних ресурсів України Остапа Семерака.

За словами Семерака, інтерес до створення чорнобильського комплексу сонячних електростанцій вже проявили дві інвестиційні компанії з США і Канади. Уже до кінця року українські інженери планували встановити сонячних панелей на 4 МВт, а початкові плани по виходу на 1 ГВт потужності можуть коштувати українському урядові близько $1,1 млрд.

Leave a Reply