Які технології енергоефективного будівництва раціонально використовувати в Україні

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Які технології енергоефективного будівництва раціонально використовувати в Україні

Які технології енергоефективного будівництва раціонально використовувати в Україні

Багато інвесторів переконані, що сьогодні вкладати кошти у відновлювані джерела енергії більш виправдано і вигідно, ніж в традиційні.

Cучасний газобетон

В Україні все більше споживачів вибирають автоклавний газобетон для будівництва сучасних енергозберігаючих будинків. Частка його використання в якості стінових конструкцій в 2015 році наблизилася до 50% і неухильно зростає.

При будівництві енергоефективного будинку, мабуть, одним з основних факторів, що впливають на економічність, є матеріал стін. І якщо підібрати його правильно, то можна скоротити втрати тепла до 40%.

Газобетон – легкий і теплий матеріал, на сьогодні єдиний, що задовольняє сучасним теплотехнічним нормам. З нього можна побудувати одношарову стіну товщиною 375-500 мм без додаткового утеплення. Така одношарова стіна довговічніша і дешевша стін з додатковим утепленням. Термін служби без додаткових ремонтів складе більше 100 років, а вартість будівництва 1 м² стіни з газобетону з обробкою не перевищить 700 грн. Для порівняння вартість будь-яких інших варіантів стін з утепленням в залежності від використання дорогих або дешевих матеріалів буде варіюватися в межах 900-1500 грн /м².

За еколого-гігієнічним оцінками газобетон відноситься до І класу екологічної безпеки, схожі характеристики має тільки дерево. При виробництві автоклавного газобетону використовується тільки природна мінеральна сировина.

Беручи до уваги всі позитивні характеристики автоклавного газобетону, Кабінет міністрів України в 2015 році вніс його до списку енергоефективних матеріалів, за використання яких передбачені компенсації покупцеві з боку держави.

Газобетон займає важливу позицію в енергоефективному будівництві

Газобетон займає важливе місце в енергоефективному будівництві

Сучасні керамоблоки

На будівельному ринку України керамічний блок з’явився в 2004 році. Це був імпортний Porotherm і його теплоізоляційні характеристики давали змогу не утеплювати стіни.

В цілому, керамічний блок – це та ж цегла, але відрізняється він щільністю і теплопровідністю, складною внутрішньою формою і великими розмірами. Головна перевага використання керамічних блоків в зовнішніх стінах в порівнянні з цеглою полягає в тому, щоб додатково не утеплювати фасад. У цьому сенсі продукція вітчизняних виробників на сьогоднішній день не складає конкуренцію імпортним виробам. У країнах Європи керамічний блок давно використовують для будівництва стін житлових будинків, і він повністю витіснив з цієї ніші цеглу.

Згідно з державними будівельними нормами України, мінімальний коефіцієнт опору теплопередачі (КОТ) для зовнішніх стін повинен становити 3,3 (м² × К)/Вт для всіх областей, крім південних (Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька ), Криму та Закарпаття. Для останніх норма – 2,8 (м² × К)/Вт.

Варто врахувати, що коефіцієнт конструкції залежить від теплопровідності матеріалів і товщини шарів з них. Для шару з одного матеріалу формула проста: R = δ / λ, де δ – товщина шару в м, λ – коефіцієнт теплопровідності матеріалу, Вт / (м × К). Якщо значення опору теплопередачі стіни з розглянутого блоку в умовах експлуатації (не в сухому стані) більше або дорівнює необхідному, то такий блок можна використовувати без утеплення в зовнішніх стінах.

Вироби з мінімально можливими тонкими внутрішніми стінками і великою кількістю внутрішніх камер (від 30 до 40) дозволяють будувати стіни з R = 5,4 м2 × К/Вт.

Подальше збільшення опору теплопередачі можливо тільки при використанні блоків з пустотами, заповненими утеплювачем. У стіни з блоків із заповненням з мінеральної вати показник R досягає 6,7 м2 × К / Вт. І такі вироби вже доступні на будівельному ринку України.

 

Технологія «Термодім»

Технологія «Термодім» вперше була застосована в Німеччині ще в 70-х роках минулого століття. З кожним роком вона завойовує все більшу кількість шанувальників не тільки в Європі, але і в Україні. Дана технологія повністю відповідає світовим і українським вимогам до енергоефективних будівель.

Термодім – це утеплений монолітний залізобетонний будинок, стіни якого зроблені на основі незнімної опалубки з пінополістиролу товщиною 50-100 мм. Бетон – традиційний матеріал, в міцності і надійності якого немає сумнівів, а пінополістирол – ідеальний утеплювач. Винятковий теплоізоляційний ефект пінополістиролу дозволяє значно знизити витрати на обігрів і кондиціонування приміщень. За своєю теплопровідністю стіна з термоблоків рівносильна цегляній товщиною 1800 мм або бетонній товщиною 2500 мм. Вартість опалення такого будинку – відносно невисока, адже потрібно гріти не стіни, а тільки повітря в приміщеннях.

Українці впроваджують кращий европейський досвід

Українці впроваджують кращий европейський досвід

Якісні і теплі вікна

Ключовою характеристикою, що відбиває енергозберігаючі властивості віконної конструкції, є коефіцієнт опору теплопередачі (КОТ). Згідно державними будівельними нормами, Україна розділена на дві кліматичні зони з відповідними показниками опору теплопередачі світлопрозорих конструкцій. Так, для південних областей та Закарпаття (або ІІ кліматичної зони) коефіцієнт повинен становити не менше 0,6 м² × К / Вт, для решти, здебільшого – не менше 0,75 м² × К / Вт. Простіше кажучи, чим вище даний коефіцієнт, тим більше тепла від опалювальних приладів можна зберегти в будинку взимку і прохолоди від кондиціонера влітку.

Для прикладу сучасні віконні конструкції в Німеччині мають коефіціент, рівний 0,9-1,3 м² × К/Вт.

Якщо ми говоримо про мінімальні вимоги до складових енергоефективного вікна, то вони наступні. Віконний профіль повинен бути не менше 70 мм завширшки і мати щонайменше 5 камер. Для максимальної енергоефективності необхідно застосовувати профіль з великою кількістю камер і монтажною глибиною 80-90 мм, особливо якщо приміщення обладнане лічильниками тепла або індивідуальною системою опалення.

Якісні і теплі вікна

Якісні і теплі вікна

На більшій частині території України в приміщеннях цілорічної експлуатації рекомендовані для застосування 2-камерні склопакети з енергозберігаючим напиленням, заповнені інертним газом (аргоном, криптоном або їх сумішшю).

Для приватного будинку можна рекомендувати вікна з глибиною профілю 80 мм і формулою склопакета 4i-16Аr-4-16Ar-4i (двокамерний, з двома енергоефективними стеклами, заповнений аргоном). Коефіцієнт опору теплопередачі такої конструкції становить 1,0-1,19 м2 / КВт.

Для котеджів з мінімальним споживанням енергії (в тому числі пасивних будинків) краще зупинити вибір на інноваційних системах без армування. При глибині системи 86 мм і формулою склопакета 4i-16Kr-4-16Kr-4i (двокамерний, з двома енергоефективними стеклами, заповнений криптоном) можна домогтися КСТ порядку 1,42 м2 / КВт.

Хотілося б відзначити важливість дотримання вимог до монтажу віконних конструкцій. Згідно ДСТУ, монтажний шов (місце примикання віконної конструкції до отвору стіни) повинен виконуватися з обов’язковим формуванням контурів гідро- і пароізоляції. У реальності мало хто дотримується цієї важливої вимоги, що призводить до значного збільшення тепловтрат.

 

Джерело: ecotown.com.ua

Автор | 2016-10-20T01:00:00+00:00 Березень 23rd, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.