Сонячні електростанції на північному заході України – вигідні!

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Власна електростанція на сонячних панелях

Сонце, зірка, що дає необхідну для життя на планеті Земля енергію, дозволяє переробляти цю енергію в електрику, таке необхідне на сьогоднішній момент людству. І це можна робити не тільки в жарких південних країнах, де енергія сонця максимальна, але і в помірному європейському кліматі.

Ми писали про жителя Миколаєва, який заробляє гроші за допомогою своєї приватної сонячної електростанції. Але Миколаїв – це південь України. А як же йдуть справи в інших областях України?

Житель Луцька (Волинська область, Північний-Захід України) Віталій Урбанович живе з сонячною електростанцією потужністю 10 кВт з січня 2014 року. Також в господарстві є гібридний інвертор, що дозволяє закачувати електроенергію в мережу і заряджати акумуляторну батарею для використання її в непередбачених ситуаціях.

Звичайно ж, найбільш ефективна система влітку, коли багато сонячних днів – говорить Віталій, за професією – інженер-механік. За літні місяці іноді вдавалося продати державі електроенергії на 9300 гривень (приблизно 400 доларів). В осінні і зимові місяці вироблення падає. Наприклад, за дощовий листопад 2015 го вдалося віддати в мережу електроенергії тільки на 3042 гривні (131 долар). Але Віталій не засмучується – тепер, коли «зелений тариф» прив’язали до курсу євро, він отримує за кіловат навіть більше, ніж після останнього підвищення (з 3,89 грн / кВт до 8,57грн / кВт).

У планах у Віталія – облаштування сонячними панелями будинку, де раніше жила бабуся, установка теплового насоса і покупка нового сонячного колектора, а також удосконалення діючої системи (димохід затінює кілька панелей, чому ККД електростанції знижується). Діюча електростанція обійшлася інженеру в 12 тисяч євро і окупити він планує її при нинішньому тарифі менш, ніж за п’ять років. А договір з Обленерго Віталій уклав до 2030 року, так що додатковий заробіток йому забезпечений ще на 14 років.

За матеріалами lutsk.rayon.in.ua

Leave a Reply