Компанії починають продавати сонячні панелі замість скла

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Прозорі сонячні фотоелементи

Сонячна енергія з року в рік виборює місце в ряду поновлюваних джерел енергії. Вчорашні дослідження впроваджуються у виробництво і стають загальнодоступними. Дві компанії пропонують вікна з сонячними панелями замість звичайного скла.

“У сучасному виробництві 80% скла йде на вікна, і всього 2 відсотка – на сонячні панелі”, – говорить Суви Шарма, глава однієї з цих компаній – Solaria.

Компанія Суви Шарма пропонує скло з панелями у вигляді сендвічів – між двома шарами скла розташовується шар фотовольтаїчного осередку товщиною 2,5 міліметра, який неможливо побачити неозброєним оком.

Приємним бонусом є те, що панелі відбирають частину сонячної енергії, і будівля в цілому менше нагрівається, що важливо для країн з жарким кліматом.

Solaria продає вікна для будинків, що знаходяться на стадії будівництва. Електропроводка монтується в рамі вікна, вихідні контакти зв’язуються всередині стін з центральним інвертором, який перетворює постійний струм в змінний. Коштують такі вікна в середньому на 50% дорожче звичайних.

Інший виробник SolarWindow Technologies пропонує замінювати вже наявні вікна. В даному випадку застосовуються фотовольтаїчні панелі на основі органічної плівки. Точної інформації про конкретні матеріали немає, презентація відбудеться через місяць. Відомо, що плівкова технологія дозволяє легко і швидко замінити скло в рамах.

У SolarWindow Technologies говорять, що міняти стару проводку на нову в будинках не доведеться. Разом з вікнами компанія постачає невеликі DC-AC інвертори.

Глава SolarWindow Technologies Джон Конклін каже, що в залежності від того, скільки вікон будівлі направлено на південь, технологія здатна забезпечити до третини його потреби в електриці.

Раніше повідомлялося, що дослідники з університету Мічігану зуміли виготовити повністю прозорий матеріал, який перетворює сонячне світло в електроенергію. У порівнянні з попередніми матеріалами, цей не відрізняється ззовні від звичайного скла. Проте, такі панелі не здатні змагатися зі звичайними сонячними панелями по ефективності, так як їм потрібно пропускати частину світла.

У SolarWindow не назвали точних цифр ефективності панелей. Конклін каже, що вони нижче, ніж у стандартних сонячних панелей.

Leave a Reply