Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Ми дуже раді тому, що Ви цікавитесь майбутнім нашої планети! Ми прагнемо надати Вам актуальну інформацію про альтернативну енергетику, поновлювані джерела енергії, новітні технології і рішення в галузі відновлюваної енергетики. Наша мета - допомогти Вам зробити правильний вибір, знайти ефективне рішення в галузі альтернативної енергетики! На сайті Ви знайдете актуальну інформацію про електропостачання, теплопостачання, енергозбереження з використанням альтернативних, поновлюваних, екологічно чистих джерел енергії, таких як сонячні панелі, вітрогенератори, геліосистеми. Залежно від обраної Вами технології отримання енергії, альтернативні джерела можна розділити на сонячні, вітряні, геотермальні, гідроенергетичні та такі, в яких застосовані технології отримання біо палива. Основними типовими рішеннями в даній галузі є: вітро-сонячні системи (комбіновані або окремі системи сонячних панелей і вітрогенераторів), сонячні колектори або, геліосистеми, теплові насоси та багато іншого.

Що ми пропонуємо (коротко):

SmartEco пропонує проектування, продаж, монтаж та інтеграцію, пуско-наладку систем альтернативного енергозабезпечення, таких як сонячні батареї, геліосистеми, системи опалення без газу, відеоспостереження, систем розумний дім та мультирум в м.Рівне, Рівненській області, та в межах України.


Кілька слів на користь поновлюваних джерел енергії

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Кілька слів на користь поновлюваних джерел енергії

Кілька слів на користь поновлюваних джерел енергії

Світ стоїть на порозі нової технологічної революції. 2015 рік став рекордним за рівнем інвестицій у відновлювану енергетику. За даними Bloomberg, у всьому світі інвестори вклали в цей сектор $ 329 млрд., і навіть дешева нафта не стала на заваді. Все йде до того, що відновлювана енергетика в найближчому майбутньому стане основою нового способу виробництва.

З чим це пов’язано? І яку вигоду особисто нам може принести перехід на поновлювані джерела енергії?

Виділю головні переваги.

 • 1. Більш стійка національна валюта.
  Дуже показовий приклад з газом. Імпорт цього виду палива відчутно тисне на гривню, адже оплата контрактів проводиться в доларах. Наприклад, в минулому році Україна імпортувала 16,4 млрд. Кубометрів газу, за який заплатила як мінімум $ 4 млрд. Ці кошти могли залишитися в країні, але вони пішли в інші країни.
 • 2. Новий кластер економіки і нові робочі місця.
  Коли ми платимо комусь за імпортний газ, ми дотуємо чужу економіку. Роблячи ставку на відновлювальні джерела, ми створюємо робочі місця всередині країни.
  Наприклад, в Німеччині з 2004 по 2013 рік кількість зайнятих у відновлюваній енергетиці збільшилася майже в 2,5 рази – з 157 тис. До 363 тис. Чоловік. Ми можемо добитися не меншого. Сонячні та вітрові електростанції, котельні на біопаливі – це виробництво комплектуючих, виробництво палива, обслуговування і т.д. А це все робочі місця, яких так не вистачає сьогодні.
 • 3. Економія грошей.
  Імпортне паливо купується долари, власне проводиться за гривні. Наприклад, котельні на біопаливі в бюджетних установах – це на 10-15% дешевше, ніж котельні на газі. Просто тому що це місцеве паливо, його ціна формується в гривнях.
  Крім того, технології виробництво енергії з відновлюваних джерел постійно удосконалюються, внаслідок чого дешевшає її кінцева вартість. У минулому році вітряна енергія стала найдешевшим видом електроенергії для виробництва в Німеччині та Великобританії, причому навіть без урахування держсубсидій.
  Те ж саме стосується США і багатьох інших країн, що збільшують частку відновлюваної енергетики. На одному з останніх тендерів в Марокко на будівництво вітряних електростанцій потужністю 850 МВт середня ціна склала $ 30 / МВт * год. проти $ 80 / МВт * год. ціни вугільного електрики в регіоні. Як відзначають експерти, навіть якщо б вугілля був безкоштовним, вугільна електростанція все одно не змогла б вписатися в таку ціну.
 • 4. Підвищення конкурентоспроможності наших товарів і послуг.
  Чим дорожче вартість палива, тим дорожче товари і послуги, з яких вони виробляються. Це аксіома. Україна і без того вкрай енергозатратна країна. За цим показником ми утримуємо «лідерські» позиції в Європі. Рятують, якщо можна так сказати, лише невисокі витрати на заробітну плату.
  Але якщо ми хочемо конкурувати на світових ринках, Україна не може продовжувати жити по-старому, в той час як весь світ переходить на нові, більш дешеві і якісні технології виробництва енергії.
 • 5. Зміцнення енергонезалежності.
  Що таке залежність від поставок газу з інших країн, ми добре знаємо на прикладі Росії. Хто знає, як розгорнулися б події зараз, якби не газова голка, на якій ми сиділи всі роки незалежності. Як мінімум, у Росії було б менше інструментів для тиску і шантажу.

Упевнений, цих аргументів достатньо, щоб частка поновлюваних джерел в Україні становила не 4,5% як зараз, а хоча б 11%, як це записано в Національному плані дій з енергоефективності до 2020 року.

І навіть в цьому випадку ми будемо в ролі наздоганяючих.

Автор: Іван Надєїн, голова Комітету енергетичної незалежності України

Автор | 2016-02-25T21:18:31+00:00 Лютий 21st, 2016|Новини|