В Україну вперше з офіційним візитом приїжджає Президент Європейського Союзу відновлюваної енергетики (EREF)

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...

В рамках просвітницьких проектів Асоціації відновлюваної енергетики «Альтернатива» вперше в Україну приїжджає всесвітньо визнаний експерт галузі – Президент Європейського Союзу відновлюваної енергетики (EREF), Президент Європейської Ради відновлюваної енергетики (EREC, Brussel) Райнер Хінрікс-Ральвес.

Роль Райнера у розвитку відновлюваних джерел енергії переоцінити важко. Будучи ініціатором створення і керівником безлічі організацій та об’єднань галузі, саме він став представником гравців ринку в органах влади Європейського Союзу. Вже в 2013 році світ побачила книга Райнера Хінрікса-Ральвеса “Сталі енергетичні політики для Європи: в прагненні до 100% частки відновлювальних джерел енергії”. Автор відстоює ідеї балансу і розумного переходу на поновлювані джерела енергії, відзначаючи, що останні «позитивно впливають на енергетичну безпеку країн, які розвивають ВДЕ, зменшують залежність від імпорту, створюють робочі місця, сприяють скороченню викидів парникових газів і є єдиним шляхом сталого розвитку суспільства» .

Останні роки стали рекордними для поновлюваних джерел енергії. В енергетичному секторі на початок 2012 року сонячні батареї в ЄС склали близько половини, а вітряні електростанції – більше 20% нових встановлених потужностей. Прийнята ще в 2007 р в ЄС розгорнута програма в галузі захисту клімату, розвитку енергопостачання та альтернативних джерел енергії, що отримала назву «План 20-20-20», передбачає скорочення до 2020 р викидів парникових газів на 20% до рівня 1999 , на стільки ж відсотків має зрости в енергобалансі частка біопалива та поновлюваних джерел енергії, а енергоспоживання, навпаки, – на 20% скоротиться. ЄС розглядає цей проект як свого роду зразок для всього світу. Україна теж демонструє позитивну динаміку, увійшовши до ТОР-30 країн світу за привабливістю інвестування в галузь (рейтинг Ernst & Young) і приєднавшись до Європейського Енергетичного Співтовариства.

Leave a Reply