Поляки готові будувати на Тернопільщині електростанції з використанням енергії вітру та сонця

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Поляки готові будувати на Тернопільщині електростанції з використанням енергії вітру та сонця

Польські інвестори мають намір побудувати в Тернопільській області вітрові електростанції та теплову електростанцію з використанням сонячної енергії.

Іноземці планують розвивати альтернативні джерела енергії та відновлювати історичні пам’ятки архітектури у Заліщинському районі.

«Поляків зацікавило спорудження вітрових електростанцій на схилах Касперівців, Синькова і теплової електростанції з використанням сонячної енергії поблизу Ниркова, – говорить голова Заліщицької районної держадміністрації Борис Шипітка. – Після відмови кременчуцьким інвесторам у спорудженні гідроелектростанції на Джуринському водоспаді про це більше мова не йде і з іншими інвесторами”.

За словами Бориса Шипітки, інвестори також планують відновити польські пам’ятки у районі.

«Польська юридична фірма буде на міжнародному рівні займатися пошуком спадкоємців розташованого поблизу села Нирків Червоногородського замку та костелу святого Станіслава, які колись належали польському шляхтичу Каролю Понінському, – пояснює голова РДА. – Якщо упродовж трьох місяців встановити законних власників не вдасться, інвестори вкладатимуть кошти у відновлення історико-культурних пам’яток».

Згідно з попередніми підрахунками, на відновлення двох будівель потрібно близько 10 млн доларів.

«У цю суму входитиме і ремонт майже 100 м дороги та вкладання бруківки перед замком і костелом», – зазначає Борис Шипітка.

Leave a Reply