Перший крок до енергозбереження – створення ОСББ

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Збереження енергії з ОСББ

Подавати заявки на отримання грантів або кредитів від Європейського Союзу можуть будинки, де створено ОСББ або підписано контракт з уповноваженою особою – керуючою компанією.

Про це наголосила керівник проектів Ініціативи IWOe. V. Лариса Шреккенбах в рамках презентації конкурсу “Комплексна енергозберігаюча санація в Україні”, яка фінансується Міністерством економіки і енергетики Німеччини.

«Запуск великої державної програми термомодернізації житлового фонду та дешеві кредити на тривалі терміни покликаний забезпечити Фонд енергоефективності, який працюватиме з урядом України і Німеччини, – зазначила експерт. – За німецькими мірками, на теплосанацію однієї житлової одиниці необхідно до 75 тис. євро».

За словами Лариси Шреккенбах, Німецьке енергетичне агентство Dena отримало завдання від Федерального міністерства економіки реалізувати ініціативу з енергоефективності в Україні. Проект підтримує Східний комітет німецької економіки – потужне об’єднання компаній, пов’язаних з Східною Європою географічно. У програмі також бере участь Центр компетенції з великих житлових масивів, який включає будівельні фірми, що мають досвід модернізації житлового фонду у східній Німеччині. «Наразі йде робота над створенням револьверного фонду з енергоефективності, який буде фінансувати проекти, – каже експерт. – Німеччина з 2000 до 2008 року в рамках національної програми житлової енергоефективності модернізувала 17 тисяч будинків».

На отримання грантової підтримки на термосанацію в Україні вже подали заявки 715 багатокравтирних будинків, зазначає Лариси Шреккенбах.

Потрібно мати фонд, програму та модельні проекти, щоб хоча б подивитися, скільки буде коштувати комплексна санація 9-поверхового будинку, яка в Україні ще досі не проводилася, – наголошує експерт. – Я прошу ОСББ та управляючі компанії подавати заявки, бо це дозволить їм отримати картину того, що відбувається у будинку, а нам дасть змогу переконати наших інвесторів і український уряд, що готовність впроваджувати енергоефективність є.

З 29 березня по 17 квітня триватиме відбірковий тур, в рамках якого оберуть 20 модельних проектів по всій Україні. 29 квітня опублікують список переможців. З червня почнуться підготовчі роботи. Передбачається, що німецькі фахівці розроблять проект і проведуть всі роботи з комплексної санації.

Крім гранту, заявники зможуть також отримати субсидії від міста, вклавши частину власних коштів. Гарантами виступлять регіональні енергетичні або інвестиційні агентства.

Leave a Reply