Перша домашня сонячна електростанція на Сумщині

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Перша домашня сонячна електростанція на Сумщині

Наш співрозмовник – Віталій Поповський , який зареєстрував першу на Сумщині домашню сонячну електростанцію, яка не тільки забезпечує електрикою своїх господарів, а й виробляє енергію на продаж.

За 2014 рік в Україні з’явилося 26 домашніх сонячних станцій, одна з них – в Сумах. На сьогоднішній день в Україні їх вже близько 300. Віталій Поповський став першопрохідцем в питаннях установки і реєстрації сонячних станцій на Сумщині .

Незважаючи на те, що 10 червня 2014 року було опубліковано Постанову НКРЕ № 170, яке регулює процес реєстрації і експлуатації сонячних станцій, підприємства обленерго по всій країні ще довго перебували в невіданні щодо механізму впровадження нової норми.

«У« Сумиобленерго »я ходив частіше, ніж інші люди в булочну», – згадує Віталій. Свою сонячну станцію він побудував 27 серпня 2014 р але до мережі його підключили тільки 5 грудня.

Від тисяч приватних дворів Сумщини подвір’ї батьківської хати Віталія відрізняється тільки тим, що на південному схилі даху будинку розташовані металеві конструкції – сонячні батареї. Віталій показав всі пристрої, які дозволили йому не тільки домогтися енергетичної незалежності, а й приносять цілком пристойний дохід, а також відповів на питання про роботу сонячної станції.

Чи працює станція взимку, коли сонячних днів не буває тижнями?

Ідеально сонячні батареї працюють тоді, коли промінь сонця під кутом 90 градусів падає на сонячну панель. Тоді моя станція потужністю 10 кіловат і видає цифру, наближену до цього значення. Якщо погода хмарна або настали сутінки, то сонячні панелі працюють з меншою ефективністю. Взимку, коли їх засипає снігом, вони теж працюють, просто знижується їх продуктивність. Граду панелі не бояться. До речі, є програмне забезпечення, яке дозволяє спрогнозувати роботу обладнання в конкретному місці області або країни. За розрахунком, моя станція повинна виробляти близько 11 тис. кВт за рік. У літній період це 1500-1600 кВт на місяць, в зимовий час – 200-400 кВт . З моїх практичних спостережень в січні цього року з 31 дня 26 були похмурими, і за цей період станція виробила близько 150 кВт. А минулого місяця вийшло 1560 кВт, тобто в 10 разів більше, ніж взимку. Але рік на рік не приходиться, і зимові місяці теж можуть бути сонячними.

Як працює сонячна електростанція?

На даху змонтовані 42 сонячні батареї, кожна потужністю 250 ват. Крім того, встановлено інвертор німецького виробництва для перетворення постійного струму від батарей в перемінний струм електричної мережі. Днем світить сонце і виробляється електроенергія, яка в першу чергу йде на споживання вдома. Якщо виникає надлишок електроенергії, то через спеціальний двонаправлений лічильник вона перетікає в мережу. Вночі сонця немає, і ми беремо електроенергію з мережі. В кінці місяця лічильник показує, скільки ми спожили енергії і скільки віддали в мережу. За позитивну різницю «Обленерго» перераховує кошти за зеленим тарифом. Наприклад, за минулий місяць електроприлади будинку спожили 23 кВт, а в мережу ми віддали 1500 кВт.

Які вартість і терміни окупності такої станції?

Ціна будівництва станції на 10 кВт становить близько 13 тис. євро. Термін окупності на сьогоднішній день складе близько 7 років. Швидше за все окупиться станція, вироблена енергія якої не споживається, а продається за зеленим тарифом. Відповідно до закону, якщо станція буде побудована до кінця цього року, то людина за кВт отримує 19 євроцентів. За нинішнім курсом – це понад 5 гривень.

Чи є граничний термін експлуатації сонячних батарей?

Виробник панелей гарантує, що вони будуть функціонувати не менше 25 років зі зниженням потужності всього на 12%.

Чи є майбутнє у домашніх електростанцій в Україні?

Сонячна енергетика – дуже перспективний напрямок. Упевнений, що скоро багато людей підуть моєму прикладу. Адже це чудова інвестиція – економічно вигідна і екологічно безпечна.

За матеріалами: biowatt

Leave a Reply