Переселенець з Сімферополя побудував в Полтаві власну електростанцію на сонячних батареях

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Переселенець з Сімферополя побудував в Полтаві власну електростанцію на сонячних батареях

– Та не потрібен нам був би російський або норвезький газ, якби держава підтримувала індивідуальне будівництво таких електростанцій, як у мене, – каже 46-річний Олександр Андрусенко . – Дайте людям не субсидію на дорогущі комунальні послуги, а безвідсотковий довгостроковий кредит на розвиток енергозберігаючих технологій, як це давно практикується в усьому світі.

Переселенець з Сімферополя побудував в Полтаві власну електростанцію на сонячних батареях

Народ зробить вкладення у власну економічну незалежність, і чим більше буде таких людей в країні, тим вона буде багатшою. На даний момент приватних електростанцій на Полтавщині всього вісім. На жаль, людей не інформують, що продаж надлишків електроенергії не вважається комерційною діяльністю і не треба оформляти підприємництво, а дохід від цього стабільний, оскільки ціна кіловат-години прив’язана до курсу євро.

– Ще не бачила, щоб сонячні панелі розміщували над парканом, зазвичай їх встановлюють на даху , – дивуюся, з цікавістю слухаючи господаря будинку.

– Прийде час, з’являться і там , – впевнений Олександр Андрусенко. – Для початку потрібно дах переробити і замінити старий шифер.

Приватний будинок, в якому оселилися кримчани Олександр і Оксана Андрусенко з двома синами, розташований на околиці Полтави. Тут свіже повітря, тихо. Хоча, підшукуючи нове місце проживання, сім’я найменше цікавилася красою природи. Просто ціна будинку, який продавався в Червоному Шляху, виявилася придатною.

– Ми взагалі вибрали Полтаву тільки тому, що на момент нашого переїзду тут було найдешевше житло серед обласних центрів України, – пояснює Олександр. – До того, як прийняти рішення про переїзд до Полтави, ми з сім’єю тричі влаштовували місту «оглядини». А остаточно закріпитися тут допоміг випадок. Я як раз дзвонив в центр для переселенців, але там нас відмовлялися прийняти – Був же день, робочий день закінчився. Моя розмова почула незнайома полтавчанка і … запросила пожити у неї скільки потрібно. Вже через три дні ріелтори показали нам кілька варіантів житла.

У центрі Сімферополя сім’я Андрусенко залишила впорядковану «сталінку». З нею нове житло не йшло ні в яке порівняння. Першу зиму подружжя з молодшим сином (старший закінчував навчання в Криму) грілися біля єдиної теплої батареї у вітальні – в інших кімнатах радіатори практично не працювали і вимагали заміни. Взагалі будинок «просив» капітального ремонту, а подвір’я – догляду.

– Тепер цей будинок – наша фортеця, наш сімейний суверенітет і незалежність , – з гордістю показує свої володіння Олександр. – Сонячні панелі стояли у мене і в Сімферополі, на даху п’ятиповерхівки. Ми жили на останньому поверсі, і я знайшов можливість відключитися від централізованого опалення. Вартість комунальних послуг постійно росла, але на нашому сімейному бюджеті це не позначалося. Ті панелі я робив сам, кустарним способом. Не дарма в гуртку юних техніків навчався, був чемпіоном Криму з радіоспорту («полювання на лисиць»). Тепер можна придбати готові панелі. До речі, як вони виглядають в реальності, ми з друзями вперше побачили на сонячній електростанції, яку побудували в Криму брати Клюєви (бізнесмени і політики Сергій і Андрій Клюєви, близькі до оточення Віктора Януковича. – Авт. ) І на якій вони відмили величезну суму грошей. Панелі-то там стоять дешеві, китайські, а за кошторисом – австрійські…

У свою міні-електростанцію в Полтаві Олександр вклав всі заощадження, продав автомобіль, вліз в борги. Закон тепер дозволяє приватним особам продавати державі зайві кіловат-години сонячної енергії, і він, як підприємець більш ніж з 20-річним стажем, швидко зорієнтувався, що на цьому можна пристойно заробляти.

Потужність моєї станції, що складається з 38 панелей, – 8-9 мегават на рік. Цього вистачить на те, щоб забезпечити потреби приблизно 1600 приватних будинків на одну годину. Для потреб свого будинку зараз використовую тільки частина сонячних батарей. Решта (вони вже змонтовані) вже як мінімум два місяці могли б приносити мені прибуток. Але на жаль: я все ще чекаю дозволу «Полтаваобленерго» на введення станції в експлуатацію. Компанія тягне і з підключенням до трифазної мережі, і з установкою двонаправленого багатотарифного лічильника, який я купив, щоб можна було вести облік проданих надлишків сонячної енергії.

Згодом Олександр планує повністю відмовитися від використання газу для обігріву будинку. Він думає встановити інверторні кондиціонери, які дають як тепло, так і холод і працюють при температурі до мінус 20 градусів. Енергію прилади будуть брати від сонячних панелей. Ще, каже господар будинку, було б непогано поставити теплові насоси (в Європі при будівництві нових будинків їх установка під фундаментом майже обов’язкова ось уже років десять), які відбирають у землі природне тепло і акумулюють його, в результаті чого витрати на підігрів води та опалення значно зменшуються. На жаль, це поки занадто дороге задоволення для українців.

– Я завжди розраховував тільки на себе, ніколи не покладався на допомогу держави , – каже Олександр Андрусенко. – Тому і не став оформляти статус біженця. Держава кидає переселенцям дрібні подачки, тим самим принижуючи своїх громадян. До них відносяться як до людей другого сорту, реальної допомоги немає. А я не біженець, а повноправний громадянин своєї країни. Але прикро, що мені вдалося відновити свої цивільні права, тільки купивши будинок.

Джерело: fakty.ua

Перекладено на українську: smarteco.biz.ua

 

Leave a Reply