Пасивні будинки – це стильно, комфортно та надзвичайно економно.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Пасивні будинки - це стильно, комфортно та надзвичайно економно.

“Пасивні” будинки допомагають економити 40-90% енергії не стільки за рахунок альтернативних джерел, скільки завдяки особливій конструкції споруди та використанню спеціальних матеріалів.

Такі будівлі довго тримають тепло взимку і швидко охолоджуються влітку.

Еталонним зразком австралійського “пасивного” будинку вважається лижний котедж у горах на озері Крекенбек.

Пасивні будинки - це стильно, комфортно та надзвичайно економно.

Перший поверх будівлі заглиблений у землю, яка має гарні теплоізоляційні властивості, широкі скляні фасади звернені до сонця, яке протягом дня забезпечує оселю світлом, на підлозі – полірований бетон, який вдень вбирає сонячне тепло, а вночі його віддає. На випадок сильних морозів у підлозі захована система водяного опалення, яка працює від печі. В той же час параболічні дахи захищають розташовані у холодних регіонах будинки від вітрів, які розганяються до 150 км/год.

В Німеччині “пасивні” будинки зосереджуються на теплоізоляції стін, вікон і дверей. Наприклад, стіни будинку в Баден-Вюртемберзі, оброблені гумою – штучний каучук допомагає зберігати тепло без додаткового обігріву.

Примітно, що будівля повністю побудована на заводі і зібрана на місці з 136 елементів.

Перший сертифікований “пасивний” будинок у штаті Нью-Йорк споживає на 90% менше енергії, ніж середньостатистичне житло такого ж метражу у цій місцевості.

Пасивні будинки - це стильно, комфортно та надзвичайно економно.

Розташована в двох годинах їзди від Нью-Йорка будівля виконана в стилі типової для півночі штату “сарайної” архітектури. Житло вирізняє хіба що орієнтований на південь скляний фасад, який вдень пропускає в оселю максимум сонячного світла і тепла, а ввечері забезпечує вуличне освітлення.

Кам’яні стіни будівлі оброблені деревом, під м’якою покрівлею – товсті сендвіч-панелі, двосхилий дах без горища забезпечує оптимальну циркуляцію повітря в оселі, в бетонну підлогу вбудовані тепловипромінюючі елементи. Спальні знаходяться на другому більш прохолодному поверсі.

Будинок в Південному Колорадо має весь “джентльменський набір” енергозберігаючого будинку: великий скляний фасад, бетонні підлоги, сонячні панелі на даху – і в той же час вирізняється екологічністю: товсті стіни зроблені з солом’яних блоків, які з обох сторін закриті дротяною сіткою і обштукатурені: причому зсередини – фактурною глиняною сумішшю.

Пасивні будинки - це стильно, комфортно та надзвичайно економно.

Каркас будівлі зроблений із стійок і балок, а весь простір між ними закрито соломою.

Збираючи дерев’яні каркасні будинки у Британській Колумбії, Деймон Грей вирішив не використовувати для будівництва власного житла дерево, яке у вологому кліматі скорочує термін експлуатації будівлі до тридцяти років. Раціоналізатор обрав бетон і зупинився на кутовій конструкції, з’ясувавши, що, змінивши кут будинку на 15 градусів, можна покращити його енергоефективність на 25%.

Пасивні будинки - це стильно, комфортно та надзвичайно економно.

На даху розміщені сонячні панелі. Солідні скати не дозволяють будівлі нагріватися влітку. Утеплення вартістю 4000 доларів покликане забезпечити щомісячну 200-доларову економію на опаленні. При цьому гарна теплоізоляція зберігає у будинку постійну температуру та вологість(на рівні 45-50%), незалежно від погоди. На розрахунки і тестування матеріалів Деймон Грей витратив чотири роки.

У розташованому неподалік від Парижа будинку з скляними фасадами зберігають енергію завдяки панелям з бамбука.

Пасивні будинки - це стильно, комфортно та надзвичайно економно.

Коли сонячне світло потрібно пустити в кімнати, панелі прибирають, якщо потрібна тінь – вікна ховають за бамбуковим сайдингом. Дерев’яні панелі і сучасні склопакети відмінно тримають тепло. Збірна конструкція доповнена сонячними модулями.

Керуючись професійним азартом, подружжя архітекторів Кейт Робертсон і Дженніфер Корсон побудували в Новій Шотландії незалежний від загальних мереж будинок.

Пасивні будинки - це стильно, комфортно та надзвичайно економно.

Так, частину даху зробили зеленою, решту – добре утеплили, покрили металевими листами і встановили сонячні батареї та колектори з незамерзаючим гліколем, який нагрівається від сонця і, циркулюючи, передає тепло водогрійним бакам.

Ще один контур труб з гліколем закопаний в землю, де тримається постійна температура близько 15 градусів Цельсія, і використовується для потреб вентиляції: охолоджує вхідне повітря влітку або нагріває взимку. Каркас будинку утеплений переробленим газетним папером (його знадобилося майже 7 тонн!), закритий OSB-плитами і невибагливими бетонними панелями. Стіни досягають 45 см у товщину.

Заряджених сонячних батарей вистачає на п’ять темних днів. Резервний генератор подружжя використовує не більше трьох разів на рік.

Майбутні новозеландські архітектори звели будинок з оригінальних СІП-панелей: між шарами металу затиснутий шар утеплювача.

Пасивні будинки - це стильно, комфортно та надзвичайно економно.

Проект житлового комплексу, який складається з двох об’єднаних будинків: у кожному по дві кімнати, став звітною роботою студентів 3 і 4 курсів на тему “автономне житло для малозабезпечених сімей”.

Зсередини будиночки оброблені фанерою з недорогої місцевої сосни, мають природну вентиляцію: стулки, клапани, жалюзі. Підлога в оселі зроблена з бетону, який акумулює тепло протягом дня і повільно віддає його вночі. Особливу увагу новозеландці традиційно приділяють безвідходному побуту. Вся використана вода зливається у бак для поливу невеликого городу.

Збірну конструкцію площею 104 квадратних метра можна легко перебазувати на інше місце. Собівартість комплексу склала 1400 доларів за квадратний метр.

Архітектор Артур Андерссон побудував житловий комплекс без центрального опалення в прохолодному штаті Монтана. Незвичайна заміська резиденція з головним будинком, гостьовим будинком, будинком-вітальнею та окремою літньою кухнею розташована на схилі пагорба з видом на озеро Флатхед.

Пасивні будинки - це стильно, комфортно та надзвичайно економно.

Взимку головний будинок обігрівається за допомогою дров’яної печі, топити її доводиться рідко – рятує інноваційна системі утеплення стін. Зовні стіни, які складаються з двох шарів каменю з шаром гідроізоляції між ними, прикривають конструкції зі сталевих рам, забитих ялиновими і сосновими полінами, висушеними у печі. Дровітні складені так щільно, що виступають у ролі повноцінного дихаючого утеплювача. На додачу, трава на даху не тільки служить (разом з ґрунтовим шаром) для тепло – і звукоізоляції покрівлі, але й допомагає будівлі злитися з ландшафтом.

Джерело: есоtown.com.ua

Leave a Reply