Палестинський студент після трьох арештів створив робота для чищення сонячних батарей.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Палестинський студент після трьох арештів створив робота для чищення сонячних батарей.

24-річний Абдул Муслім-Латіф аль-Баргуті, студент Університету Бір-Зейт (на північ від Рамалли), створив модель робота-прибиральника, призначеного для очищення від пилу сонячних батарей.

У публікації наголошується, що проблема забруднення сонячних батарей всерйоз турбує жителів Палестинської автономії, які користуються системами автономного енергозабезпечення. Через пил ККД подібних батарей помітно знижується, а очищення вимагає значних зусиль і часу.

Муслім аль-Баргуті розробив робота, який може чистити запилені поверхні сонячних батарей без втручання людини.

Судячи з опублікованого відеозапису, маневруює робот аль-Баргуті самостійно і визначає межі поля, яке йому необхідно очистити. Оскільки мова йде про платформу на колесах, рухатися вона може тільки по горизонтальній поверхні або під невеликим нахилом (втім, в Ізраїлі і ПА панелі батарей часто укладають на дахах саме таким чином). По всій видимості, у робота немає системи розпізнавання запиленої або чистої поверхні. Крім того, робот обмежений в можливостях обсягом резервуара міні-пилососа. І від пташиного посліду такий прибиральник не врятує.

Проте, ця розробка 12 лютого була представлена ​​широкій публіці.

Safa зазначає, що аль-Баргуті, який створював цей робот протягом восьми місяців, тричі переривав навчання в Університеті Бір-Зейт через те, що його затримували ізраїльські правоохоронні органи. Причини арештів в публікації не вказані.

 

[fusion_youtube id=”s-6IkpwK0is” width=”” height=”” autoplay=”false” api_params=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=””][/fusion_youtube]

Leave a Reply