Органічні напівпровідники в сонячних елементах

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Органічні напівпровідники в сонячних елементах

Колектив науковців з університету Каліфорнії у Санта-Барбарі та трьох інших університетів розробили простий метод обробки органічних напівпровідників, який може знизити вартість сонячних елементів та надати сильний поштовх для розвитку нової генерації портативних пристроїв на основі органічних напівпровідників.

В основі методу лежить простий технологічний процес легування органічних напівпровідникових плівок для отримання p-n-переходу в розчині при кімнатній температурі. Цей метод не потребує використання дороговартісних високотехнологічних етапів вакуумної обробки напівпровідників. Отримані результати дослідники опублікували в журналі Nature Materials.

Органічні напівпровідники в сонячних елементах
Органічні напівпровідники в сонячних елементах

З точки зору застосування, новий метод досить простий у використанні і може бути досить швидко впроваджений у масове виробництво. Як висловився співавтор Гільєрмо Базан, директор Центру полімерів і органічних твердих тіл університету Каліфорнії у Санта-Барбарі, даний метод отримання має потенціал, який здатен значно прискорити повсюдне впровадження, так званої, пластикової електроніки, а сонячні елементи є одним із яскравих прикладів практичного використання органічних напівпровідників.

Протягом тривалого дослідження в багатьох наукових і промислових лабораторіях вчені постійно працювали над покращенням ефективності перетворення енергії органічних сонячних елементів. Результатом стало досягнення коефіцієнту корисної дії у 13 %. Варто відмітити, що комерційні сонячні елементи на основі кремнію володіють ККД 20 %. Хоча сонячні елементи на основі полімерів в даний час є менш ефективними, для їх виробництва необхідно затратити в рази менше енергії, ніж для кремнієвих елементів, а також органічні елементи простіше утилізовувати в кінці циклу використання.

Leave a Reply