В Узбекистані через рік заборонять продаж ламп розжарювання більше 40 Вт

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...

З 1 січня 2017 року в Узбекистані заборонять продаж ламп розжарювання потужністю більше 40 Вт. При цьому такі лампочки припинять виробляти в країні до 1 липня цього року.

Наразі в країні почали удосконалювати організацію збору та утилізації відпрацьованих енергозберігаючих та газорозрядних ламп.

За прогнозами експертів, в Узбекистані світлодіоди власного виробництва незабаром витіснять звичайні лампи денного світла.

«LED-лампочки мають підвищений термін експлуатації – понад 50 тис. годин, дозволяють зменшити витрати на електроенергію до 80%, а їх світло не стомлює очі завдяки відсутності мерехтіння, – кажуть експерти. – Замінивши п’ять ламп розжарювання на світлодіодні, за місяць можна заощадити 135 кВт-год електроенергії».
Передбачається, що до 2019 року на підприємствах Vesta Electric, Plastic Modernity, Yorqin Chiroqlar та інших буде випущено 15,7 млн енергозберігаючих ламп і світильників для використання у побуті, а також у вуличному і промисловому освітленні.

Разом з тим в обласних центрах і великих містах Узбекистану мають намір до 2020 року модернізувати зовнішнє освітлення з використанням світлодіодних ламп в комплексі з фотоелектричними станціями.

Leave a Reply