НКРЕКП змінили вартість приєднання до електричних мереж

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » НКРЕКП змінили вартість приєднання до електричних мереж

НКРЕКП змінили вартість приєднання до електричних мереж

31 січня Національна комісія, що здійснює регулювання ринку енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла постанову НКРЕКП “Про затвердження величин питомої вартості нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж на 2017 рік”.

Згідно постанови, підвищено вартість нестандартного приєднання потужностей(від 160 до 5 МВт), яка тепер становитиме в середньому 6,1 тис грн за приєднання 1 кВт потужності. До цього часу, за різними даними, приєднання коштувало від 1 до 1.5 тис грн.

Як це вплине на ринок?

Це відштовхне іноземних інвесторів. Якщо раніше вартість підключення у загальному кошторисі проекту становила лише 10%, то тепер її частка зросте до 30%. Тобто 30% інвестицій потрібно буде віддати обленерго (власники – Ахметов, Григоришин, Коломойський, ін).

Зупиниться розвиток сонячної енергетики у деяких областях. Наприклад, якщо вартість підключення 1 кВт потужності у “Дніпрообленерго” коштуватиме 3,37 тис грн, то для “Полтаваобленерго”(Григоришин, Коломойський) вартість буде втричі вищою – 9,43 тис.грн. Відповідно, із такою вартістю підключення, Полтавщину перестануть розглядати як потенційний ринок для інвестицій.

Як заявили експерти, у новому тарифі простежується спроба легалізувати «корупційну ренту» – кошти, які раніше обленерго отримували у вигляді хабарів.

Наразі постанова ще не опублікована, але якщо її опублікують, то будуть позови до суду, які вже готують ряд експертів та організацій.

Детальніше розібратися із ситуацією щодо приєднання до електромереж допоможе стаття Сергія Головньова та відеозапис дискусії від Ukraine Crisis Media Center:

Автор | 2017-02-04T22:53:29+00:00 Лютий 4th, 2017|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.