Нідерланди закриють всі вугільні електростанції?

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Нідерланди закриють всі вугільні електростанції?

Нідерланди закриють всі вугільні електростанції?

Голландський парламент проголосував за зниження викидів вуглекислого газу на 55% до 2030 року, що потребує закриття всіх вугільних електростанцій в країні.

Голосування парламенту Нідерландів, яке пройшло в минулий четвер з результатами 77 – за і 72 – проти кардинального зниження обсягів викидів, дозволить країні стати в ряд європейських лідерів, які впроваджують вимоги Паризького кліматичної угоди (грудень 2015), відзначають екологи-аналітики.

За минулий рік в Нідерландах було виведено з експлуатації п’ять електростанцій, що працюють на вугіллі. На сьогодні в країні працює ще п’ять ТЕС, три з яких в минулому році були звинувачені в підвищенні рівня викидів в країні на 5%.

«Закриття великих вугільних електростанцій, навіть якщо вони і були недавно відкриті, є найефективнішим способом досягти цілей Паризької угоди, і іншим країнам також необхідно буде вдатися до таких далекосяжних заходів. Ми не можемо продовжувати використовувати вугілля як найдешевше джерело енергії, тоді коли воно стало найдорожчим з точки зору впливу на клімат», – повідомив віце-спікер парламенту ван Вельдховен виданню the Guardian.

Тоді як в уряді з такою позицією не згідні. Раніше, наприклад, в міністерстві економіки Нідерландів заявляли свою позицію про закриття трьох нових вугільних електростанцій, що належать найбільшим європейським енергокомпаніям E.On, RWE і Engie:

«Вони найчистіші (вугільні електростанції) в Європі. Ми вчинемо нерозумно, якщо закриємо їх», – заявив міністр економіки Нідерландів Хенк Камп.

У минулому році в Нідерландах йшов судовий розгляд, який змусив уряд прийняти на себе зобов’язання скоротити викиди до 2020 року на 25%, посилаючись на серйозність загрози глобального потепління, яку Нідерланди визнають в міжнародних договорах. Тепер уряд країни рухається в двох напрямках одночасно: готується подавати апеляцію на рішення суду, а також розробляє новий кліматичний пакет, який повинен бути представлений до листопада 2016. Нова кліматична програма включатиме обмеження щодо закриття вугільних ТЕС, але в той же час зосередиться на зростанні фінансування проектів відновлюваної енергетики, проектів з уловлення та зберігання вуглекислого газу, а також з розвитку геотермального опалення.

У той же час в березні 2017 Голландії прийде до влади новий уряд, який, судячи з опитувань, буде сформовано з представників ультраправих сил, які відносяться до проблеми зміни клімату в загальному, і «зеленої» енергетики зокрема, скептично, підкреслюючи її залежність від субсидування.

У голландському Greenpeace прогнозують, що після обрання нового уряду активність Нідерландів в боротьбі з викидами в 2017 році може значно знизитися , і наголошують на необхідності якомога швидше приймати практичні заходи щодо впровадження результатів парламентського голосування, яке пройшло минулого тижня.

Парламентське голосування про необхідність зниження викидів було підкріплено інформацією консультаційного агентства CE Delft, за даними якого, найдешевшим способом для Нідерландів досягти кліматичних зобов’язань є закриття однієї або двох нових вугільних електростанцій. Згідно з доповіддю голландської компанії Eneco, що працює на ринку відновлюваної енергетики, такі заходи обійдуться в 30 євро в рік в перерахунку на середньостатистичне домогосподарство в Голландії. Але в той же час ці зміни допоможуть їм в подальшому економити по 80 євро в рік на оплату рахунків за електроенергію.

У міністерстві економіки Нідерландів підрахували, що закриття всіх вугільних електростанцій до 2020 року обійдеться країні в 7 млрд євро. У доповіді відомства значиться, незважаючи на те, що закриття вугільних потужностей мало вплине на енергобезпеку країни, і допоможе знизити викиди на 31%, загальний рівень викидів вуглекислого газу все ж знизиться лише на 9%. Це пояснюється зростанням обсягів згенерованої на вугіллі імпортованої енергії.

Автор | 2016-09-29T20:44:16+00:00 Вересень 29th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.