fbpx

33027 Рівне, Україна
вул.Транспортна 12, оф.109

Верховна Рада прийняла законопроект про стимулювання виробництва теплової енергії з ВДЕ

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Загрузка...
Верховна Рада України. Закон, Законопроект

22 вересня Верховною Радою України було прийнято за основу законопроект щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії (реєстр. № 4334 від 30.03.2016). Під час голосування не було жодного голосу «проти».

Мета законопроекту – стимулювати виробництво тепла з альтернативних джерел та надати інвесторам гарантії повернення вкладених інвестицій у виробництво тепла «не з газу», пише Урядовий портал.

Проектом Закону передбачається встановлення тарифів на тепло, що виробляється з ВДЕ, на рівні 90% від діючого тарифу на тепло з газу для потреб бюджетних установ та населення, а також передача повноважень щодо встановлення тарифів та ліцензування діяльності з виробництва, транспортування та постачання тепла, що виробляється з альтернативних джерел, місцевим органам влади.

«Цей законопроект надважливий для України, адже він стане інструментом зменшення газової залежності. Його прийняття створить сприятливі умови інвесторам та бізнесу для виробництва тепла з альтернативних джерел, дозволить щорічно скорочувати імпорт газу на понад 3 млрд м3 та залишати в економіці держави щонайменше 15 млрд грн у рік, а з урахуванням мультиплікатору – понад 75 млрд грн.», — прокоментував переваги законопроекту Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Прийняття та реалізація законопроекту сприятиме зниженню собівартості теплової енергії та тарифів для кінцевих споживачів, дасть можливість створити 25 тисяч нових робочих місць, сотні нових підприємств малого та середнього бізнесу.