fbpx

33027 Рівне, Україна
вул.Транспортна 12, оф.109

Вчені МІТ розробили надлегкі сонячні панелі, що видають до 6 Вт на грам ваги

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Загрузка...
Надлекгі сонячні панелі - розробка MIT

Уявіть собі настільки легкі та гнучкі сонячні батареї, що їх можна було б розмістити практично на будь-якій поверхні: на вашому капелюсі, смартфоні або аркуші паперу чи навіть на мильній бульбашці.

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (МІТ) представили нещодавно найтонші і найлегші в світі та при цьому ефективні сонячні панелі.

Так, якщо взяти до уваги, що типовий сонячній модуль на основі кремнію видає до 15 Вт на кілограм ваги, то надлегка новинка МІТ показала результат ефективності у 6 Вт на грам – приблизно в 400 разів вище, повідомляє News.MIT.edu.

Хоча науковці й зауважують, що комерціалізація випуску такої батареї може зайняти роки. Проте новинка демонструє абсолютно новий підхід до створення сонячних батарей, які допоможуть перейти на наступний етап живлення портативних електронних пристроїв.

Надтонка сонячна панель створюється в ході єдиного процесу, який об’єднує етапи формування сонячних модулів на підкладці і покриття готового виробу захисним шаром. Основою такої панелі є пластик під назвою парилен – доступний матеріал, що широко використовується для захисту друкованих плат від впливу навколишнього середовища. В якості основного світлопоглинаючого шару застосовується органічний матеріал під назвою DBP.

Весь процес створення надлегкої мікро-панелі відбувався у вакуумній камері при кімнатній температурі і без використання будь-яких шкідливих розчинників, на відміну від традиційного виробництва сонячних панелей, яке вимагає високих температур і використання агресивних хімічних речовин. Готову сонячну панель науковці МІТ отримували в процесі «вирощування» осадженням парів при кімнатній температурі.

Джерело: ecotown.com.ua