33001 Рівне, Україна
вул.Поповича, 11
ПН - ПТ 09:00 - 21:00
СБ - НД 09:00 - 18:00
1
Українські вчені знайшли природний водень в надрах Рівненській області

Вчені Національної академії наук України знайшли природний водень в земних надрах Рівненській області. Як зазначив академік-секретар Відділення наук про Землю Національної академії наук України Олександр Пономаренко, зараз потрібно пробурити свердловини.

«У центральній частині Землі є водень, який виділяється на поверхню через розломи в результаті тектонічних процесів, – розповідає він. – У Малі вже є свердловини, які таким чином добувають водень, який має чистоту 98% ».

Під час наради з питань водневих технологій Олександр Пономаренко закликав Міністерство природних ресурсів і Мінекоенерго допомогти зі свердловинами.

“В Україні, в Рівненській області, є природні асоціації порід, аналогічні з малійскими, і за віком, і за складом, – розповів Пономаренко. – У найближчому майбутньому ми зможемо добувати водень надзвичайно перспективним для України способом”.

Фізичні властивості водню, в порівнянні з іншими паливно-енергетичними ресурсами, значно перевищують навіть природний газ за теплогенерацією, вказав президент енергетичної асоціації “Українська Воднева Рада”, голова наглядової ради Tokmak Solar Energy, експерт в сфері альтернативної енергетики Олександр Репкін.

«Водень, який є поновлюваним джерелом енергії, з’єднуючись і роз’єднуючи з іншими хімічними елементами опосередковано виділяє велику кількість тепла і постійний струм, – пояснює він. – І ми отримуємо все те, що і при переробці вугілля, природного газу, мазуту, бензину і т.п. “.

Запущена в Європі програма Hydrogen for Climate Action передбачає реалізацію 11 проектів водневих технологій, спрямовані на збереження клімату на планеті і недопущення екологічної катастрофи. Ці проекти спрямовані на розвиток інфраструктури, транспортування і використання водню в централізованій системі опалення, будівництво великих суден, що працюють на водні.

ПОВЕРНУТИСЯ НА ПОЧАТОК
КОМЕНТАРІ
Залишити свій коментар
ВАС ТАКОЖ ЗАЦІКАВИТЬ
Залиште заявку на консультацію, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.