fbpx

33027 Рівне, Україна
вул.Транспортна 12, оф.109

У Франківську дахи комунальних підприємств здали в оренду під сонячні станції на 50 років

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Загрузка...
У Франківську дахи комунальних підприємств здали в оренду під сонячні станції на 50 років

У Івано-Франківську дахи комунальних підприємств здали в оренду під сонячні електростанції до 2065 року на пільгових умовах.

Відповідні дозволи отримали фірми «Скайфол Енерджі» та «Енергетичне джерело» на останній сесії міської ради 22 грудня 2016.

Зокрема, у грудні минулого року на замовлення ТОВ «Скайфол Енерджі» працівники компанії «Екотехнік Ураїна Груп» спорудили сонячну електростанцію на даху ТРК «Вежа» по вулиці Галицька, 22 в Івано-Франківську.

Другу сонячну електростанцію на замовлення «Скайфол Енерджі» встановили на будівлі КП «Івано-Франківськводоекотехпром» на вулиці Ботанічній.

Також на сторінці «Екотехнік Ураїна Груп» з’явилося повідомлення про завершення будівництва ще однієї дахової сонячної електростанції у селі Ямниця на одній із будівель комплексу очисних споруд КП «Івано-Франківськводоекотехпром». Дахова СЕС складається із 126 модулів JA Solar, потужністю 265 Вт*пік та інвертора HUAWEI SUN2000-33KTL. Передбачається, що у рік така станція вироблятиме 35 800 кВт-год електроенергії. Замовником цих робіт є ТОВ «Енергетичне джерело».

Як зазначає директор КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Микола Саєвич, договори на оренду дахів зі ТзОВ «Скайфол Енерджі» та ТзОВ «Енергетичне джерело» уклав міськвиконком.

«Вироблена електроенергія буде йти в загальну мережу на нашу підстанцію, ми її зразу забираємо, але ми платимо за електроенергію РЕМу, — пояснив він. — Наскільки мені відомо, підприємства щойно отримали ліцензію на зелений тариф в НКРЕ».

До мережі ці сонячні електростанції ще не підключені. Втім, НКРЕ вже внесла ТзОВ «Скайфол Енерджі» та ТзОВ «Енергетичне джерело» у реєстр об’єктів електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії.

Загалом, під сонячні електростанції ТзОВ «Скайфол Енерджі» орендує приміщення площею 41,6 кв. м на вул. Галицькій, 22 та частину даху загальною площею 242,0 кв. м адмінбудівлі КП «Івано-Франківськводоеко-техпром» на Ботанічній, а ТзОВ «Енергетичне джерело» має договір оренди на частину даху загальною площею 228 кв. м будівлі головної насосної каналізаційної станції комунального підприємства «Івано-Франківськводоекотехпром» у Ямниці.

За словами директора департаменту комунальних ресурсів Івано-Франківської міської ради Ігоря Гриненька, станом на 1 грудня минулого року ці підприємства платили за оренду на Ботанічній – 4585 грн у місяць, у Ямниці – 4586 грн, на Галицькій – 7770 гривень.

«Договори оренди, які були дійсні до 2019 року, на сесії Івано-Франківської міської ради 22 грудня прийняли рішення продовжити до 30 листопада 2065 року на пільгових умовах, — пояснив чиновник. — Наразі рішення міської ради ще не набрало чинності».

За даними інформаційно-аналітичної платформи YouControl, ТзОВ «Скайфол Енерджі» та ТзОВ «Енергетичне джерело» зареєстровані за однією адресою: село Микитинці, вул. Декабристів, будинок 52, корпус 3, квартира 4. Зокрема, підприємство ТОВ «Скайфол Енерджі» заснували Дротянко Катерина Володимирівна, Мирний Олександр Борисович, Іванюк Андрій Михайлович, який і очолює підприємство, та Снігурський Андрій Леонідович.

Кожен зі співзасновників вніс до статутного капіталу ТзОВ «Скайфол Енерджі» по 650 тис. грн, і наразі він становить 2,5 млн грн.

Серед засновників другого підприємства, яке вироблятиме сонячну енергію у Франківську – ТзОВ «Енергетичне джерело», – теж фігурують Олександр Мирний та Андрій Снігурський, а також Керечанин Євген Васильович та Назимок Володимир Валерійович, який і очолює підприємство.

До слова, ТзОВ «Енергетичне джерело» зареєстроване 3 серпня минулого року, її статутний капітал становить 6 млн грн, з яких по 2,4 млн грн внесли Андрій Снігурський і Олександр Мирний, 900 тис. грн – Володимир Назимок та 300 тис. грн Євген Керечанин.