fbpx

33027 Рівне, Україна
вул.Транспортна 12, оф.109

У Білорусі запрацювала перша в країні автомийка на сонячних батареях

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Загрузка...
У Білорусі запрацювала перша в країні автомийка на сонячних батареях

У Гродно відкрилася перша в Білорусі автомийка самообслуговування «Аква Дрім» на сонячних батареях.

Електроенергію батарей автовласники почали повноцінно використовувати 11 листопада.

Як зазначає один з ініціаторів використання енергії небесного світила Дмитро Ситько, автомийка сильно залежить від активності сонця.

«У звичайні дні батареї виробляють 22-27 кВт-год, у хмарні — лише 3 кВт-год, — пояснює він. — Ефективність знижується до рекордних 10%. Ще менше може бути, коли почнеться снігопад, але ми продовжуємо нарощувати потужність комплексу: кожен день монтуються нові батареї, які в перспективі будуть виробляти до 50 кВт-год у день».

Як зазначають підприємці, 3 кВт-год достатньо для роботи двох насосів – дві машини можна вимити за рахунок енергії сонця.

«Якщо «сонячної» електроенергії не вистачить, насоси автоматично будуть живитися від міської мережі, — розповідає Дмитро Ситько. — Тому ніяких перебоїв та зупинок у роботі обладнання не буде».

Взимку на «сонячній» автомийці з’явилася додаткова робота — потрібно вчасно прибирати сніг з батарей.

«Головне — не дати снігу підтанути і знову замерзнути на панелях, лід дуже складно чистити, можна пошкодити скло, — каже Дмитро Ситько. — Сніг чистимо широкою щіткою».

В майбутньому підприємці планують побудувати «сонячну» автомийку у Волковиське.

«Ми розраховуємо на велику кількість постійних клієнтів і будемо використовувати кращі миючі засоби, щоб «Аква Дрім» була улюбленою мийкою для гродненців», — розповідає Микола Коркуть, який відповідає за якість використовуваних компонентів.

На автомийці самообслуговування можна розраховуватися монетами номіналом 50 копійок, 1 або 2 рубля, 50 копійок — мінімальний внесок, 1 рубль = 100 секунд.

Микола Коркуть рекомендує витратити 1 рубль на «мийку активним шампунем», 1 рубль — на миття теплою водою і 1 рубль — на демінералізовану воду.

«Спочатку необхідно швиденько змочити автомобіль теплою водою з шампунем і хімія вже почне працювати, — радить експерт. — Потім необхідно більш прискіпливо нанести шампунь рухом знизу вгору, потім на 1 рубль пройтися чистою теплою водою і змити залишки миючого засобу. І нарешті ще на 1 рубль можна облити автомобіль демінералізованою водою, це режим «Осмос», щоб на кузові не залишалися патьоки».

На всіх постах є турбо-щітки, якими можна користуватися у випадку сильних забруднень на кузові.

«Залишки миючого засобу на порожках добре вимивати пістолетом без натискання на курок, коли напір води мінімальний», — звертає увагу фахівець, додаючи, що для зимового автомиття краще возити у салоні машини будівельні рукавички.

Також читайте: Як обслуговувати сонячні панелі взимку? Вплив снігу на ефективність роботи сонячних панелей.