fbpx

33027 Рівне, Україна
вул.Транспортна 12, оф.109

Що буде з цінами на фотомодулі? Тренди і очікування

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Загрузка...
Що буде з цінами на фотомодулі? Тренди і очікування

Тренди і очікування

Ми всі вже звикли до того, що ціни на фотомодулі стабільно знижаються. На протязі вже декількох останніх років це стало стабільним світовим трендом.

Разом із зниженням цін в загальносвітовому масштабі, знижуються і ціни в рамках локальних роздрібних ринків. На протязі останніх років компанії регулярно знижують рекомендовані роздрібні ціни на фотомодулі: якщо на початку 2015 року РРЦ на полікристалічні панелі була на рівні $1.1/Вт, то вже до завершення того ж 2015 року ціна знизилась до $0.9/Вт, а на початку минулого року вона була вже $0.72/Вт. Станом на серпень 2017 року РРЦ складає $0.6/Вт при купівлі одного модуля (дрібнооптова ціна і ціна в рамках комплексних рішень можуть бути ще нижчі).

Ціни традиційно знижуються у зв’язку із здешевленням виробничих витрат, які в свою чергу знижуються за рахунок розвитку технологій і збільшення об’ємів виробництва.

Але якщо проаналізувати на динаміку світових цін більш детально, а не в піврічних відрізках часу, то можна помітити періодичні зростання ціни на 3-5%.

Такі коливання пов’язані з ринковими змінами попиту, формуваннями тимчасових дефіцитів деяких комплектуючих і, як наслідок, зростання цін на них. Як видно з графіку, на протязі місяця ціни стабілізуються, а на протязі ще місяця-двох, продовжують зниження.

Останнє збільшення світових цін відбулось в серпні 2017 року. Це пов’язано з формуванням дефіциту на полікристалічні комірки на ринках південно-східної Азії, звідки традиційно і імпортується в Україну переважна більшість фотомодулів.

Якщо заглиблюватись в подробиці, то зростання попиту на комірки був ініціований тим, що китайські виробники, по-перше, не встигають задовільнити внутрішній національний попит, а по-друге, поспішають продати якомога більше панелей на ринок США, де от-от можуть ввести податкові обмеження на імпортовані панелі.

Як це все стосується українського споживача?

У весерні, коли в Україну приїдуть чергові партії китайських полкіристалічних модулів з південно-східної Азії, вони будуть виготовлені по серпневим світовим цінам. Це означає, що ціни на весь недорогий полікристал виростуть на 5-7%.

Добре це чи погано?

Звичайно, нічого хорошого в цьому немає. Але для ринку не так і важливо, адже фотомодулі — не єдиний важливий компонент сонячних електростанцій.  Ціни на інше обладнання — інвертори, системи кріплення, електро-технічний захист, змінюватись не повинні.

Крім того, скоріше за все, на протязі 1-3 місяців ціни стабілізуються і продовжать знижуватись.

Джерело: аtmоsfеrа.uа

Переклад: smarteco.biz.ua