fbpx

33027 Рівне, Україна
вул.Транспортна 12, оф.109

Район на Вінниччині віддав під сонячні електростанції 30 га

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Загрузка...
Район на Вінниччині віддав під сонячні електростанції 30 га

У Барському районі на Вінничині встановили три сонячні електростанції на 30 гектарах непристосованої для сільськогосподарського виробництва та будівництва землі.

Як зазначив голова районної державної адміністрації міста Бар Володимир Саволюк, територія, на якій раніше росли чагарники, тепер приносить прибуток.

«На початку року до мене звернулися інвестори – захотіли встановити сонячні батареї, аби отримувати екологічно чисту енергію, — згадує чиновник. — Ідея сподобалась, поспілкувався із сільськими головами району – і після громадських слухань звели першу невеличку сонячну станцію у селі Войнашівка, а потім ще дві СЕС».

Підприємство, яке встановлює сонячні батареї, сплачуватиме щороку у районний бюджет десять тисяч гривень орендної плати за гектар, наголошує Володимир Саволюк, додаючи, що через три роки умови контракту переглянуть і орендну плату збільшать.

«Знижок на електроенергію жителі не мають, однак підприємство продає екологічно чисту електроенергію «Обленерго» за досить низькими цінами, — пояснює голова районної держадміністрації. – До того ж під час будівництва близько 500 жителів прилеглих сіл і міст отримали роботу, зараз на постійній основі кожну СЕС обслуговує близько 15 працівників».

Цьогоріч три сонячні електростанції були побудовані у Барському районі завдяки спільним зусиллям місцевої влади Вінниччини, інвесторам та генпідрядній компанії «Подільський Енергоконсалтинг» (KNESS).

За словами Володимира Саволюка, до весни у Барському районі мають намір збудувати сонячну електростанцію поблизу Копайгорода.