33001 Рівне, Україна
вул.Поповича, 11
ПН - ПТ 09:00 - 21:00
СБ - НД 09:00 - 18:00
1
Прорив у виробництві водню з енергії Сонця

Вперше вчені розробили молекулу, яка ефективно абсорбує сонячне світло і виконує роль каталізатора для трансформації сонячної енергії у водень – чисту альтернативу викопному паливу.

Вчені створили штучну молекулу, яка робить реальним отримання водню за рахунок енергії Сонця. Молекула, створена хіміками з Університету штату Огайо, отримує енергію з усього видимого спектру світла, виробляючи на 50% більше сонячної енергії, ніж сучасні фотоелементи, а також вміє перетворювати її у водень.

Один із способів отримання водню, чистої альтернативи бензину і дизелю, це електроліз, тобто розщеплення молекули води на водень і кисень за допомогою електрики. Однак простіше і ефективніше було б використовувати фотокаталіз, коли саме світло стає джерелом енергії замість електрики.

Проблема в тому, що до цих пір нікому не вдавалося створити економічно вигідний процес фотокаталітичного виробництва водню. І тепер цей бар’єр подолано. Вчені з Огайон отримали найбільш ефективну на сьогодні молекулу – одну з форм елемента родію – для цього процесу.

Головне їх досягнення – розширення поглинаючого спектру енергії. Тоді як велика частина фотокаталізаторів вловлює енергію тільки високоенергетичного ультрафіолетового спектру, ця молекула діє по всьому видимому спектру від ультрафіолету до ближньої інфрачервоної області, тобто може абсорбувати на 50% більше сонячної енергії, ніж сучасні фотоелементи.

Створена вченими система виявилася майже в 25 разів ефективніші за попередні систем з однією молекулою, взаємодіючих з фотонами ультрафіолету. Втім, до запуску у виробництво технології одержання чистого водню вченим ще належить вирішити ряд труднощів. Головна полягає в тому, що родій – рідкісний і дорогий елемент. Можливо, вдасться знайти йому заміну.

Восени минулого року вчені з Південної Кореї опублікували результати дослідження, що описує нову стратегію підвищення активності платини – головного каталізатора, що використовується для отримання водню. Для цього вони застосували субоксід вольфраму, розподіливши поверх нього атоми платини.

 

ПОВЕРНУТИСЯ НА ПОЧАТОК
КОМЕНТАРІ
Залишити свій коментар
ВАС ТАКОЖ ЗАЦІКАВИТЬ
Залиште заявку на консультацію, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.