33001 Рівне, Україна
вул.Поповича, 11
ПН - ПТ 09:00 - 21:00
СБ - НД 09:00 - 16:00
1
Держенергоефективності готує законопроект про Net Energy Metering в Україні

Cуть Net Energу Metering полягає в тому, що будь-яке підприємство – споживач електроенергії встановлює об’єкт ВДЕ-генерації і користується виробленої їм електроенергією для власних потреб. При цьому надлишки може віддавати в мережу, а в період нестачі використовувати їх. Взаєморозрахунки за чисту електроенергію для малих об’єктів генерації та соціальної сфери йдуть за встановленими тарифами, для інших – за ринковою ціною на момент вироблення або споживання енергії, коментує Юрій Шафаренко.

“Фактично ви використовуєте об’єднану енергосистему для зберігання виробленої електроенергії в період, коли генерація перевищує споживання, і можете її використовувати в період, коли генерація менше споживання. У підсумку ви платите тільки за користування мережами”, – роз’яснив Шафаренко.

Проста схема net metering

Проста схема net metering

Держенергоефективності розраховує до грудня закінчити роботу над законопроектом про запровадження механізму Net Energу Metering, покликаному зацікавити споживачів електроенергії встановлювати об’єкти її генерації з ВДЕ для власного споживання без “зеленого” тарифу.

“Дедлайн, який ми проговорили з проектом USAID з енергетичної безпеки, що допомагають в його створенні, – до грудня ми напрацьовуємо проект закону, запускаємо на погодження до центральних органів, проводимо громадські слухання і фіналізіруем законопроект. За оптимістичним сценарієм, ще в цьому році він може пройти уряд і бути поданим на розгляд Верховної Ради “, – зазначив заступник голови агентства Юрій Шафаренко в коментарі енергореформив ході 12 Європейсько-українського енергодня в Києві, організованого Європейсько-українським енергетичним агентством.

При цьому він уточнив, що для розробки законопроекту створено спеціальну робочу групу , до якої увійшли представники міністерства і відомств, а також бізнесу та асоціацій.

Вже зараз з’являються підприємства, по суті, користуються Net Energу Metering, але на локальному рівні , які стабільно споживають електроенергію, вироблену власними об’єктами ВДЕ без використання мережі.

“Щоб цей процес став масштабним, необхідно законодавчо його врегулювати : яким чином виробники електроенергії будуть користуватися мережами, скільки будуть платити за небаланси, як вони будуть передавати невикористану електроенергію, коли вона повинна буде піти з мережі, в який період. Усі відповіді на питання вже напрацьовані робочою групою “, – вказав заступник голови Держенергоефективності.

При цьому він звернув увагу на ще один важливий момент: Net Energу Metering дасть можливість українським підприємствам, що використовують е/е з ВДЕ, бути більш конкурентними на європейському ринку в зв’язку з намірами Європейського Союзу ввести вуглецевий податок.

“Це допоможе зробити більш дешевими товари для підприємств, які будуть використовувати Net Energу Metering, оскільки електроенергія, вироблена власними об’єктами, буде обходитися підприємствам дешевше, ніж покупка з мережі. Від цього виграють всі: держава, на яке не покладатимуться додаткові зобов’язання, підприємства , які будуть виробляти конкурентну продукцію, і споживач, який буде витрачати менше на покупку даної продукції “, – пояснив Шафаренко.

Він також зазначив, що з введенням Net Energу Metering держава буде просуватися у виконанні планів по збільшенню частки “зеленої” генерації е/е, не покладаючи на себе ніяких зобов’язань, а розміщення об’єктів генерації “маленькими точками” на місці споживання призведе до більш ефективного її використання і зменшення втрат в мережах.

“При цьому немає ніяких обмежень по виробниках продукції, треба тільки мати можливість поставити об’єкт генерації. Якщо будуть чіткі правила гри, інвестори будуть впевнені, що механізм працює, без збоїв, ми побачимо стрімкий розвиток нового напряму на нашому електроенергетичному ринку”, – висловив упевненість Шафаренко.

Оригінал статті: reform.energy

ПОВЕРНУТИСЯ НА ПОЧАТОК
КОМЕНТАРІ
Залишити свій коментар
ВАС ТАКОЖ ЗАЦІКАВИТЬ
Залиште заявку на консультацію, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
Адреса
33001 Рівне, Україна
вул.Поповича, 11
Режим роботи
ПН - ПТ 09:00 - 21:00
СБ - НД 09:00 - 16:00