33001 Рівне, Україна
вул.Поповича, 11
ПН - ПТ 09:00 - 21:00
СБ - НД 09:00 - 18:00
1
Чотири метали, від яких залежить відновлювальна енергетика

 

Поновлювані джерела енергії повинні змінити економіку всієї планети. Місце постачальників нафти в глобальній торгівлі займуть виробники металів, необхідних для вітряків і сонячних панелей.

Боротьба з кліматичними змінами неможлива без чистої енергетики. Однак, щоб виробляти більше сонячних батарей, вітрових турбін і акумуляторів для електромобілів, людству потрібно більше специфічних ресурсів. У деяких випадках наростити виробництво буде нескладно – наприклад, кремнію, необхідного для сонячних батарей, на Землі в надлишку.

Однак інші аспекти чистої енергетики зажадають значного збільшення видобутку корисних копалин і зміни ланцюжка поставок.

Наприклад, неодим, рідкоземельний метал сріблястого кольору, використовується для створення потужних магнітів для вітряків і двигунів електромобілів. Всупереч назві, цей метал не такий вже і рідкісний, проте 85% його світових поставок контролює Китай. В інших країнах є кілька шахт з видобутку неодиму, але навіть звідси він часто вирушає на переробку в Піднебесну.

На думку вчених, щоб зробити поставки цього металу стійкими, необхідно вкластися в нові проекти з розвідки родовищ.

Трохи інакше виглядає ситуація з міддю. Цей метал широко поширений, але люди в основному продовжують експлуатувати родовища, відкриті ще у XIX столітті. Пошук нових неглибоких покладів і отримання дозволів на видобуток забирає у підприємств роки. Але ж мідні провідники – основа майже всіх ВДЕ.

Чотири метали, від яких залежить відновлювальна енергетика
Чотири метали, від яких залежить відновлювальна енергетика

Пожвавити видобуток міді можуть нові технології. Наприклад, в Арізоні застосовують новий, більш екологічний метод її видобутку. У Західній Австралії і пустелі Атакама в Південній Америці на родовищах міді починають використовувати роботів-шахтарів. Можливо, такі машини допоможуть розробляти глибокі родовища, поки недоступні для людини.

Одним з ключових елементів чистої енергетики вважаються накопичувачі енергії, які дозволять забезпечити безперебійне постачання електрикою, коли не дме вітер і не світить сонце. Для їх виробництва необхідні літій і кобальт.

Ключовими виробниками літію сьогодні залишаються Австралія і країни Південної Америки. Аналітики припускають, що ситуація незабаром зміниться: з ростом популярності ВДЕ нові проекти з видобутку літію з’являться в Канаді, США, Великобританії та Чехії.

А ось поставки кобальту з Демократичної Республіки Конго, швидше за все, замінити не вдасться. У минулому році з цієї бідної африканської країни надійшло 70% світового кобальту.

Методи виробництва, в тому числі дитяча праця, піддавалися жорсткій критиці. Деякі стартапи працюють над створенням бескобальтових батарей і витяганням цього металу з відпрацьованих акумуляторів, однак поки ці плани далекі від здійснення.

Експерти попереджають, що зростання видобутку корисних копалин матиме високу ціну для навколишнього середовища. Проте, вигоди від розвитку ВДЕ набагато перевищать витрати, адже тільки відмова від викопного палива може врятувати планету від кліматичної катастрофи

Крім того, експерти прогнозують, що перехід Tesla на нові електродвигуни може призвести до стрибка цін на рідкоземельний метал неодим.

 

ПОВЕРНУТИСЯ НА ПОЧАТОК
КОМЕНТАРІ
Залишити свій коментар
ВАС ТАКОЖ ЗАЦІКАВИТЬ
Залиште заявку на консультацію, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.