fbpx

33027 Рівне, Україна
вул.Транспортна 12, оф.109

Британці мають намір перевести частину залізниці на сонячну енергію

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Загрузка...
Британці мають намір перевести частину залізниці на сонячну енергію

Протягом найближчого місяця у Великобританії розпочнуться дослідження щодо можливості використання сонячної енергії для електрифікації частини залізниці.

В рамках дослідження Імперський коледж Лондона спільно з благодійною організацією «10:10» хочуть створити систему прямої подачі електричної енергії з сонячних панелей без проміжної конвертації.

Pараз у Великобританії діє програма, що передбачає електрифікацію залізниці, яка дозволить до 2050 року зменшити до нуля шкідливі викиди транспорту. Поки що електрифіковано лише 5,5 тис. км (всього 15,7) залізниць. На ділянках, що не мають електрики, потяги з локомотивами їздять на дизельній тязі.

В рамках експерименту науковці хочуть оснастити одну з ділянок залізниці третьою контактною рейкою. Через рейку потяги отримуватимуть живлення від системи накопичення енергії, з’єднаної з сонячними панелями (їх встановлять обабіч залізниці). На перший погляд схема зручна, адже для руху потягів необхідний постійний струм. Однак з технічної точки зору забезпечити стабільну напругу на контактній рейці буде простіше, якщо в якості проміжної ланки ввести стабілізуючі перетворювачі з постійного струму на змінний і навпаки. Але у такий спосіб не обійтися від втрати енергії на конвертацію. Якщо ж напруга подаватиметься на рейку просто з сонячних батарей, вся ділянка залізниці може раптово зупинитися – панелі не здатні забезпечити енергією в пікові навантаження. Цю проблему частково допоможуть розв’язати системи накопичення енергії.

Вчені готуються оприлюднити результати дослідження наприкінці 2017-го. Якщо використання енергії сонця буде вигідними, вже через рік у Великобританії почнуть переводити на неї окремі ділянки залізниці.