fbpx

33027 Рівне, Україна
вул.Поповича 11, оф.303

10 трендів 2017 року області зеленої енергетики

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
10 трендів 2017 року області зеленої енергетики

Огляд заголовків, опублікованих на сайті «Світ відновлюваної енергетики» ( Renewable Energy World ), виявив безліч цікавих тенденцій на світовому ринку поновлюваних джерел енергії. Редактор журналу Дженніфер Делоне представила 10 трендів, які будуть актуальні в 2017 році.

10. Відновлюване паливо для реактивних двигунів

Крім угод, досягнутих в цьому році великими авіакомпаніями, такими як JetBlue і United, з обіцянками ввести в експлуатацію поновлювані джерела палива для реактивних двигунів, уряди по всьому світу досягли угоди в жовтні по розробці глобальних ринкових заходів для міжнародної авіації.

Угода є частиною більш великого плану інвестувати в нові технології авіації, розширення масштабів використання поновлюваних видів палива та покращення роботи по скороченню викидів вуглецю в авіаційній галузі. У 2017 році очікується збільшення кількість авіакомпаній, які будуть впроваджувати відновлювані джерела палива для реактивних двигунів у своїй діяльності і вдосконалювати інфраструктуру для виробництва цього палива.

9. Дрони

До дронів був прикутий інтерес в 2016 році. Очікується, що вони будуть в центрі уваги і в 2017 році. Зараз промисловість шукає шляхи, як за допомогою цієї технології вдосконалити розробки в галузі відновлюваної енергетики, при цьому знизивши витрати на експлуатацію та технічне обслуговування. Увага буде сфокусовано на вдосконаленні технологій, розміщених на безпілотних літальних апаратів.

8. Гідроакумулюючі електростанції

Технології, за якими створюються гідроакумулюючі електростанції, постійно змінюються. Електростанції використовуються для зберігання енергії, отриманої від поновлюваних джерел. Ця тенденція буде актуальна і в 2017 році. Очікується, що в новому році ГАЕС будуть використовувати і інші технології отримання відновлюваної енергії, зокрема, від енергії вітру і сонця.

7. Сонячна енергія в Африці

Стартапи по поширенню енергії, отриманої від сонця, мають великий успіх у тих частинах Африки, де немає постійного доступу до звичайних джерел енергії. Модель Pay-Go Solar об’єднує сонячну батарею, пристрої для зберігання енергії і мобільні технології оплати, щоб клієнти могли отримати доступний варіант для отримання електроенергії. У 2016 році стартапи також залучилися підтримкою інвесторів. У 2017 році очікується, що подібна модель буде поширюватися на нові регіони в Африці, а також отримає нових більших інвесторів.

6. Системи зберігання енергії

У 2016 році можна відзначити прогрес на ринку систем зберігання енергії. Технології систем зберігання покращилися, тепер вони здатні акумулювати енергію від різних поновлюваних джерел. Цього року головною темою навколо таких сховищ енергії стане ідея про те, що накопичення енергії заслуговує окремої політики на енергетичних ринках. У 2017 році варто очікувати просування в цьому напрямку від США, Великої Британії та Північної Ірландії.

5. Офшорні вітрові електростанції в США

Великою темою 2016 року в США стала офшорна енергія вітру. Зокрема, була запущена електростанція Block Island Wind Farm. Цей ринок показав значну активність, а штати на східному узбережжі активно працювали над механізмами для підтримки розвитку офшорних вітряних електростанцій. Крім того, розробники висунули пропозиції, які будуть стимулювати зростання в цій галузі на довгі роки.

У 2017 році очікується, що ця тема буде обговорюватися на державному рівні, що сприятиме розвитку галузі, а також можливими партнерськими зв’язками між офшорними вітряними електростанціями і розробниками морських родовищ нафти і газу.

4. Корпорації і поновлювані джерела енергії

Великі корпорації продемонстрували в 2016 році свої можливості, спираючись на вже зростаючий інтерес до отримання енергії з поновлюваних ресурсів. Мало того, що Google, Apple, Microsoft та інші великі компанії взяли на себе великі зобов’язання щодо розвитку відновлюваних джерел енергії в 2016 році, корпоративне співтовариство заснувало союз, мета якого – знайти більше можливих способів для покупки енергії з відновлюваних джерел.

У 2017 році очікується, що великі компанії зможуть виробити творчі стратегії для вибору поновлюваних джерел енергії.

3. Трамп

Мало що коли-небудь шокувало екологічні спільноти і фахівців з поновлюваних джерел енергії більше, ніж перемога на виборах президента США в 2016 році Дональда Трампа. У 2017 році представники глобальної екологічної спільноти, затамувавши подих, чекають, як Трамп вступить на посаду і почне демонструвати, наскільки швидко він зможе рухатися в напрямку того, щоб скасувати роботу, яку виконав президент Обама для розвитку в США чистої енергетичної політики і скорочення викидів вуглекислого газу.

2. Тесла

Історія Тесли в 2016 році була сповнена вигинів і поворотів, ризику і хвилювання. Так, Ілон Маск представив накопичувачі енергії в США і Європі; розвинув зв’язку з Panasonic; розкрив грандіозний план по об’єднанню енергії сонця, її зберігання і можливості зарядки; купив SolarCity за $ 2 млрд; і представив концепт сонячного скляного даху. Чого очікувати в 2017 році від цієї неймовірної компанії і її лідера, можна тільки здогадуватися.

1. Індія

Індія займає місце № 1 в цьому списку трендів через свою діяльність в області сонячної енергетики в 2016. До 2022 року країна планує, слідуючи планам прем’єр-міністра Нарендра Моді, підвищити сонячні потужності в країні до 100 ГВт.

Індія виділила близько $3 млрд державного фінансування для розвитку виробництва сонячних панелей в країні. Тим часом, глобальне інвестиційне співтовариство вклало в розвиток проектів сонячної енергетики вже близько $100 мільярдів. Індія продовжить сталий розвиток в 2017 році і продемонструє своє лідерство в області «зелених» фінансів, зокрема, тут відкриється перший  «зелений»  банк.