ЄБРР відкрив нову програму для фінансування екотехнологій в Україні

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Слипачук Артем

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) відкрив нову програму по фінансуванню проектів впровадження технологій в сфері пом’якшення кліматичних змін, повідомив директор ЄБРР в Україні Шевки Аджунер на прес-конференції в Києві в середу.

«Програма FINTECC , розрахована на три роки, підтримується грантових фінансуванням у розмірі $ 7 млн з Глобального екологічного фонду та $ 4 млн – з інвестиційного фонду «Сусідство Європейського Союзу».

Вона буде допомагати українським компаніям інвестувати в найкращі доступні технології та повинна привести до скорочення викидів парникових газів. Це можуть бути технології ефективного використання енергії, матеріалів і води, а також технології відновлюваної енергетики, які не дуже поширені », – сказав він.

Зі свого боку ЄБРР в рамках цієї програми планує надати кредитування до 40 млн євро.

Як зазначив директор відділу енергоефективності та кліматичних змін ЄБРР Террі Маккаліон, кожен учасник програми зможе отримати грантові кошти в обсязі, що покриває від 5% до 25% вартості проекту, але не більше $ 1 млн .

«Ми розраховуємо, що в Україні буде реалізовано близько 15 проектів. В середньому буде виділятися по $ 0,5 млн грантових коштів», – сказав він.

Для виплати гранту зацікавлена ​​компанія повинна прийти до ЄБРР з інвестпроектом, в якому є інноваційний елемент. Потім цей проект реалізується, впроваджується нова технологія, і якщо вона відповідає умовам програми, то після закінчення проекту до 25% від вартості технології (але не більше $ 1 млн) може бути компенсовано. Яка частка витрат буде компенсована, залежить від типу впроваджуваної технології, що використовується обладнання та оцінки залученими ЄБРР фахівцями.

У свою чергу керівник сектора енергетики, клімату, транспорту і навколишнього середовища делегації ЄС в Україні Вальтер Треттон повідомив, що незабаром через ЄБРР буде організовано ще кілька програм для України . Зокрема, мова йде про програму «EU for business», в рамках якої буде надана підтримка для українських експортерів, в першу чергу представляють інноваційну нішу товарів.

«Сподіваюся, що ця програма буде затверджена якщо не в найближчі кілька тижнів, то в найближчі місяці», – сказав він.

Треттон додав, що також через ЄБРР і локальні банки буде організована нова програма фінансування енергоефективних проектів в житловому секторі України.

Leave a Reply