Найбільша в світі геотермальна електростанція

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Найбільша в світі геотермальна електростанція

Революційний план Каліфорнії (США) – отримати 33% всієї енергії від сонця і вітру вже через 5 років. Штат продовжує швидкими темпами нарощувати потужності альтернативної електроенергетики намагаючись забезпечити третину від загального споживання за рахунок енергії сонця, вітру і гейзерів вже до 2020 року.

І ось введена в експлуатацію найбільша в світі сонячна геотермальна електростанція – Ivanpah Solar Electric Generating System . Сьогодні це вже не експериментальна, а звичайна працююча технологія. У світі вже функціонує близько 100 таких станцій (всі за останні 5 років) і в процесі будівництва ще 50 об’єктів. Дана установка буде виробляти електроенергію для 140 000 домівок, при цьому робити це навіть після заходу сонця.

Станція Ivanpah Solar розташована в пустелі Мохаве , в трьох годинах їзди на схід від Лос-Анжелеса. Її будівництво велося близько 3-х років і коштувало 2,2 млрд. доларів. Станція виробляє абсолютно чисту енергію, без необхідності спалювання будь-якого викопного палива. Сонячна енергія використовується станцією навіть після заходу сонця. Секрет безперебійної роботи геліоустановки в трьох вежах, що оточені тисячами дзеркал.

Станція не використовує вже звичні сонячні панелі (фотоелектричні модулі). Замість них застосовуються цілком звичайні дзеркала, які ми використовуємо в наших будинках.

Всі ці дзеркала-геліостати направляють сонячні промені на вершини трьох надвисоких веж, які знаходяться в центрі. Кожен геліостат рухливий і за допомогою комп’ютера всі 170 000 дзеркал обертаються за сонцем. Таким чином сонячні промені потрапляють до веж протягом усього світлового дня.

Висота кожної вежі 148 метрів . На вершині встановлених веж знаходяться котли з рідиною, яка внаслідок нагрівання сонячними променями, які направляються дзеркалами, перетворюється на пару. Температура в котлах може підніматися до 700 грд.С.

Загальна потужність Ivanpah Solar – 392 МВт . Вся ця потужність пару передається вниз вежі – на турбіни, які виробляють електроенергію.

Великою перевагою геліотермальних електростанцій перед звичайними сонячними панелями є можливість акумулювати надлишки енергії, а значить працювати після заходу сонця. Перегріта рідина накопичується в спеціальних об’ємних сховищах і вночі використовується для роботи турбін і вироблення електроенергії. Сховища можуть забезпечити роботу турбін до 15 годин на повній потужності. Таким чином геліотермальні станції виробляють електроенергію 24 години на добу, 7 днів на тиждень.

Надзвичайно важливо, що такий інноваційний енергозберігаючий проект був здійснений з великою відповідальністю до навколишнього середовища. Оскільки будівництво станції ставило під загрозу рідкісні види черепах, які живуть в пустелі, компанією-власником була втілена спеціальна програма із захисту тварин. Була додатково придбана велика ділянка в стороні від станції, куди переселили 200 рідкісних черепах. Програма обійшлася компанії в 22 млн. доларів, які були витрачені на покупку землі, залучення біологів і переселення унікальних тварин.

Отримати 33% енергії з альтернативних джерел енергії – дуже амбітна мета і колосальна цифра для Каліфорнії. До речі, ВВП Каліфорнії – 2,2 трлн. доларів, що перевищує валовий продукт таких країн як Росія, Італія, Індія, Австралія або Іспанія. Енергії потрібно дуже багато. І зараз в США відбувається справжня революція альтернативної енергетики. Кожні 3 хв. мінімум один американський будинок переходить на використання сонячної енергії. Кількість шкідливих викидів в США з 2005 року скоротилося на 17%. Введення в дію однієї такої станції як Ivanpah Solar щорічно зменшує викиди СО2 на 400 000 т, що еквівалентно забруднення, яке створюють 77 000 автомобілів. Сонячна енергетика сьогодні це вже не альтернатива, це основа нової економіки.

Leave a Reply