Нафтовий гігант Shell інвестує $1,7 млрд. у вітрову енергетику

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Нафтовий гігант Shell інвестує $1,7 млрд. у вітрову енергетику

Нафтовий гігант Shell інвестує $ 1,7 млрд у відновлювані джерела і низьковуглецеву енергетику. Для цього компанія створила новий підрозділ New Energies. Глобальні інвестиції в зелену енергетику продовжують зростати, передає Freedom finance.

Найбільша в Європі нафтова компанія розроблятиме технології альтернативної генерації енергії, зосередивши увагу на енергії вітру. Рішення про довгострокові інвестиції в зелену енергетику було прийнято в Shell після звіту міжнародної ради експертів Chatham House, що базується в Лондоні. Згідно з цим звітом, міжнародні нафтові компанії повинні повністю трансформувати бізнес, в іншому випадку їх чекає занепад протягом наступного десятиліття.

Новий підрозділ New Energies буде використовувати наявний доробок в дослідженнях і розробках Shell в області біопалива, водневої енергетики та ін. При цьому основні інвестиції в розмірі $ 1,7 млрд будуть спрямовані на використання технологій вітроелектростанцій.

Нафтова компанія Shell не самотня в спробах переходу від видобутку нафти до екологічно чистої енергії. Так, французька компанія Total володіє оператором сонячної енергії SunPower. Проте, екологи не дуже задоволені компанією Shell і пов’язано це з тим, що капітальні витрати підрозділу New Energies рівні $ 200 млн., що становить менше 1% від загальних витрат Shell на нафту і газ в розмірі $ 30 млрд. Можливо, перші інвестиції Shell будуть її порятунком в наступні кілька десятиліть, коли ринок енергетики повністю трансформується і традиційні вуглеводневі компанії втратять значну частку ринку.

З розвитком індустрії біржових фондів зростає число компаній, що інвестують в альтернативну енергетику. Найбільшим фондом сонячної енергетики є Guggenheim Solar ETF (TAN, NYSE), який слідує за глобальним індексом MAC Solar Energy. Всього в портфелі фонду акції 25 компаній з усього світу. Частка американських компаній становить 38,2%, китайських – 36,9%. Під управлінням фонду $ 231 млн.

Leave a Reply