На які джерела енергії буде зростати попит?

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Аналітика використання джерел енергії та їх перспективи

US Energy Information Administration (EIA) опублікувала Річний енергетичний огляд за 2015 рік (AEO2015) з прогнозом розвитку галузі виробництва електроенергії до 2040 року.

На думку експертів EIA, споживання електроенергії в світі в середньому буде збільшуватися щорічно на 0,8% до 2040 року, пропорційно з очікуваним зростанням чисельності населення планети.

Найбільший приріст генерації енергії збільшиться за рахунок використання відновлюваної енергетики, а також споживання природного газу.

Так, за станом на 2013 рік в США частка використання енергії з відновлюваних джерел в загальному сегменті енергетики збільшилася до 13%. Згідно з прогнозами EIA, до 2040 року цей показник збільшиться до 18% завдяки зростанню кількості вітроенергетичних об’єктів і об’єктів сонячної енергетики, які займуть 2/3 від всіх потужностей сектора альтернативної енергетики.

Прогнозується, що сонячна енергетика стане самим швидкозростаючим джерелом в сегменті відновлювальної енергогенерації, однак на вітроелектростанції доведеться найбільше збільшення енерговиробництва. Таким чином, вітер стане найбільшим джерелом поновлюваної генерації до 2040 року, витіснивши гідроенергетику з позиції найбільшого джерела відновлюваної енергії.

Що стосується збільшення газоспоживання, то, за оцінками ЕІА, частка природного газу в загальному обсязі енергоспоживання США збільшиться з 27%, актуальних на 2013 рік, до 31%, очікуваних в 2040 році на тлі зниження використання вугілля та ядерної енергії для виробництва електрики (за аналогічний період споживання вугілля знизиться з 39% до 34%, а ядерної енергії – з 19% до 16%).

У загальносвітовій картині прогнози також обіцяють отримання природним газом ролі головного енергоресурсу у виробництві електроенергії до 2020. До того ж очікується, що до 2040 року «блакитне паливо» займе 42% від загального енергоспоживання в глобальному енергосегменті. Однак наступ «газової ери» буде істотно залежати від цін на даний ресурс і від результатів конкурування з вугіллям і поновлюваними джерелами енергії.

Leave a Reply