На Волині вісім сіл освітлюються вуличними ліхтарями на сонячній енергії

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » На Волині вісім сіл освітлюються вуличними ліхтарями на сонячній енергії

На Волині вісім сіл освітлюються вуличними ліхтарями на сонячній енергії

У Волинській області вісім сіл освітлюється вуличними ліхтарями на сонячній енергії.

Наразі альтернативні джерела енергії у зовнішньому освітленні використовує Смолигів, Зимне, Тростянець, Щурин, Озеряни, Суськ, Озеро та Загаї.

Так, у селі Смолигів Луцького району світлодіодні ліхтарі на сонячних батареях освітлюють головну вулицю. Нову систему встановили у лютому 2016 року завдяки гранту, виграному в рамках спільного проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.

«Сонячна» вулиця з 24-х автономними стовпами обійшлася у 426 897 гривень, з яких 320 700 – грантові кошти, решту зібрала громада та виділили місцеві бюджети. Вартість одного ліхтаря, який складається з сонячної панелі, світлових датчиків, діодного світильника, акумулятора і налаштування системи, становить близько 18 000 гривень. Сонячні панелі виготовлені в Польщі, ліхтарі – в Україні.

Альтернативне освітлення може працювати в залежності від ємності акумуляторів від двох до чотирьох днів безперервно навіть у похмурі дні, зазначає голова громадської організації “Крила надії” Яна Гончарук.

“Невідомо наскільки ефективні світильники на сонячній енергії взимку, – каже жінка. – Зараз «сонячні» ліхтарі світять цілу ніч, а навесні працювали з 18-00 до півночі і з 5 ранку до світанку».

За перші чотири місяці експлуатації особливих проблем з «сонячними» ліхтарями не виникало, розповідає Яна Гончарук.

«Тільки одного разу вдень світили кілька ліхтарів, – каже голова ГО. – Підрядник пояснив, що було дуже хмарно, і датчик світла увімкнув освітлення, – він поправив налаштування, і більше такого не повторювалося”.

В селі Зимне та Тростянець працює 26 ліхтарів на сонячній енергії з LED-світильниками по 30 Вт.

На Волині вісім сіл освітлюються вуличними ліхтарями на сонячній енергії

На Волині вісім сіл освітлюються вуличними ліхтарями на сонячній енергії

У селі Щурин Рожищенського району встановлено 22 модуля з сонячною батареєю (150 Вт), LED-світильником (30 Вт), акумулятором (40 А-год) та контролером заряду.

Озеряни Луцького району освітлюють 14 ліхтарів з сонячною батареєю (150 Вт), LED-світильником (30 Вт), аккумулятором (80 А-год) та контроллером заряду.

В селі Суськ та Озеро встановлено 12 вуличних ліхтарів на сонячній енергії.

Село Загаї Горохівського району освітлює 15 стовпів з сонячною батареєю(150 Вт), LED-світильником (30 Вт), аккумулятором (80 А-год) та контролером заряду. На додачу, на стовпі поряд з сонячною батареєю є ще й вітряк потужністю 1 кВт, який виробляє електроенергію взимку, коли мало сонця, і живить п’ять ліхтарів.

Вищезгадані волинські проекти реалізовані в рамках третьої фази ініціативи ЄС та ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, яка працює в Україні з 2008 року. Головна умова участі у проекті – створення сільської неприбуткової громадської організації з головою, секретарем, назвою та печаткою.

“Після створення організації, кількість членів якої повинна становити, як мінімум, 40 осіб, ми проводимо навчання з селянами: сесії з лідерства, статичного планування, – пояснює Оксана Гузь, координатор спільного проекту ЄС ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” у Волинській області. – Потім на відкритому голосуванні члени ГО вирішують, яка проблема села найвагоміша і готують документацію на отримання гранту”.

Автор | 2016-10-20T00:59:30+00:00 Липень 2nd, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.