На мережевій сонячній станції на 30 кВт можна заробляти 10 тис грн у місяць

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » На мережевій сонячній станції на 30 кВт можна заробляти 10 тис грн у місяць

На мережевій сонячній станції на 30 кВт можна заробляти 10 тис грн у місяць

В Україні побутова сонячна електростанція потужністю 30 кВт дозволяє в середньому заробляти 10 тисяч гривень у місяць.

Як зазначає франківський експерт Сергій Тирлич, сонячну енергію в електричну перетворюють сонячні панелі – фотомодулі.

Фотомодуль містить кремній, якого досить багато в Україні і який найелементарніше добувати з піску, – розповідає фахівець. – Вироблення електричної енергії відбувається за рахунок того, що фотоелектричний модуль перетворює сонячне світло через фотопанель в електричний струм. Останній в свою чергу є постійним, а інвертор його змінює і перенаправляє в мережу.

Є три види сонячних електростанцій – автономна, мережева та гібридна, продовжує Сергій Тирлич.

Автономна електростанція, яка акумулює сонячну енергію в акумулятори, підходить для віддалених місць, куди електричні мережі важко дотягнути (це в основному гірська місцевість) або для районів, де бувають часті відключення, – пояснює експерт. – Мережева електрична станція працює без акумуляторів, через пристрій, який перетворює сонячні промені в електричну енергію і одразу скидає її в мережу за “зеленим тарифом”.

Нарешті гібридна сонячна електростанція поєднує у собі елементи автономної і мережевої.

Заробляти на “зеленому тарифі” дозволяє мережева сонячна електростанція. “Зелений тариф” – це спеціальні фінансові умови, які дозволяють приватним домогосподарствам продавати електроенергію в мережу за ціною в 5-6 разів більшою, ніж вартість кіловата для звичайних споживачів, наголошує експерт.

Завдяки програмі, в рамках якої тариф і вартість кіловата (кВт) захищена законом до 2030 року, українці можуть виробляти і продавати електроенергію без ліцензії, – каже Сергій Тирлич. – Починаючи з 2013 року, кіловат дешевшає: якщо спочатку ціна була 0,36 євро за кВт, то зараз це 0,19 євро кВт , а в 2030 році буде 0,14 євро кВт – таким чином українців мотивують оперативніше встановлювати приватні сонячні електростанції: сьогодні першопрохідці продають електроенергію по 36 евроцентів або майже 10 гривень/кВт, а купують по 0,71 грн/кВт.

Ефективність сонячної електростанції залечить від сонячної активності в регіоні, зауважує франківський експерт.

Необхідно враховувати факт «інсоляції»: концентрація світла на метр квадратний в Івано-Франківську становить приблизно 1100 Вт, в той час як, наприклад, у Одесі – 1500 Вт, – пояснює Сергій Тирлич. – На півдні сонце продуктивніше, тому там окупність вища і швидша, а на Прикарпатті пік сонячної активності припадає на травень-вересень: протягом року сонячна електростанція виробляє в середньому 90 кВт-год електроенергії в день.

Встановлення домашньої сонячної станції потребує дотримання певної послідовності дій. Спочатку фахівець має оглянути будинок та оцінити, чи дозволяють технічні умови по електромережах встановлювати фотоелектричні панелі і яка потужність в кіловатах виділена на будівлю, пояснює Сергій Тирлич.

Максимальна потужність побутової СЕС – до 30 кВт – це гранична межа, яку можна “купити” в Обленерго для побудови електростанції: для станції на 30 кВт треба підвести кабель на 30 кВт, облаштувати лічильник і виконати всі технічні умови, – розповідає експерт. – Наступний крок – встановити обладнання і здійснити пробний запуск системи. Засвідчивши документально цей факт, необхідно укласти договір з постачання і продажу електроенергії з обленерго, а потім відкрити рахунок, на який будуть надходити кошти, і нарешті – підключити цей тариф та отримувати прибуток.

В приватному секторі “каменем спотикання” може стати потужність “вводу” до будинку, наголошує Сергій Тирлич.

Якщо стала потужність мереж для приватних будинків коливається в межах 5-10 кВт, то, щоб збільшити потужність кабелю до 30 кВт, потрібно йти у РЕМ і писати відповідну заяву, – розповідає експерт. – Це може потягнути за собою заміну мережі, а це час і витрати.

Якщо технічні умови дозволяють встановити сонячну електростанцію потужністю 25-30 кВт, процесс підключення до «зеленого» тарифу займає близько місяця, зауважує Сергій Тирлич.

Виробляти електроенергію тільки для себе не вигідно, – пояснює експерт. – Сьогодні “зелений тариф” дає можливість продавати електроенергію у 6-7 разів дорожче: зараз за спожиту енергію ми платимо 0,741 грн./кВт, а продавати можна за 0,19 євро або 6 грн./кВт – це велика різниця: краще електроенергію вироблену СЕС продати, а в держави купити у 6 разів дешевше.

Для електростанції на 30 кВт потрібно 120 фотоелектричних панелей по 250 Вт кожна, плюс інвертор, який перетворює сонячну енергію в електрострум.

За словами франківського експерта, 1 кВт фотоелектричної модульної станції коштує близько 1000 доларів.

Сонячна електростанція на 10 кВт обійдеться у 10 000 доларів, а окупиться за 6,5 років, – розповідає Сергій Тирлич. – А от станція на 30 кВт окупиться за 5,5 років.

За словами Сергія Тирлича, сьогодні у Франківську працює близько десяти побутових сонячних електростанцій.

Мешканці нашого міста стикнутися з малопотужними мережами, які не дозволяють встановлювати фотоелектричні панелі у приватних садибах, – розповідає експерт. – Є можливість встановлювати сонячні панелі у багатоквартирних будинках, але це потрібно робити ще на стадії проектування – закладати в технічних умовах більшу потужність проводки.

Обмежуючим елементом може стати і площа даху багатоповерхівки, наголошує Сергій Тирлич.

Приміром, для встановлення 120 панелей потрібно багато місця – одна панель має площу приблизно 2 квадратних метри, – пояснює експерт. – Однак чим більша потужність панелі, тим менше їх потрібно: зараз продаються панелі потужністю від 50 до 300 Вт, а от як з’являться панелі по 1 кВт , то їх потрібно буде всього 30, а не 100-120.

Чинні державні програми з енергозбереження стосуються утеплення і альтернативних видів опалення, зокрема, це твердопаливні котли, електрокотли і сонячні колектори для підігріву води, наголошує Сергій Тирлич, додаючи, що для сонячних електростанцій поки придумали тільки “зелений тариф”.

 

Автор: Наталія Яковлєва

Джерело: есоtоwn.соm.uа

Автор | 2017-02-04T17:56:16+00:00 Грудень 14th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.