На Львівщині зарезервували три ділянки під сміттєпереробний завод

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
На Львівщині зарезервували три ділянки під сміттєпереробний завод

У Львівській області зарезервували три земельні ділянки під будівництво сміттєпереробного заводу.

Як зазначає заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак, для майбутнього об’єкту були обрані колишні промислові зони, розміщені за межами населених пунктів, передає ЗІК.

“Для зведення сміттєпереробного заводу розглядається територія колишньої “Сірки” у Яворівському районі, ділянка у Миколаївському районі на межі з Жидачівським та у Жидачівському районі на межі з Івано-Франківською областю, – пояснює чиновниця. – В разі обрання останнього варіанту мають намір побудовати комплекс, де формуватимуть пресовані брикети для подальшого спалювання на цементних заводах”.

За словами Ірини Гримак, можливість будівництва сміттєпереробного заводу з місцевими громадами обговорюватимуть після прийняття відповідного рішення і появи інвестора.

“Зараз немає розуміння щодо площі – скільки потрібно території для заводу, яка буде специфіка зведення, – пояснює фахівець, зауважуючи, що Львівська ОДА, яка є розпорядником зазначених земель, обовязково враховуватимуть позицію місцевих жителів.

За словами Ірини Гримак, потенційний інвестор знайшовся поки що лише на зведення відповідного комплексу у Жидачівському районі.

«Ми подали своє технічне завдання з точки зору об’єму, спроможності довозу і інженерного забезпечення цієї території. Як тільки у нас буде відповідь від колег, які зробили таку пропозицію, будемо детальніше над цим працювати, – запевняє заступник голови ЛОДА. – В будь-якому випадку у найближчі 1-3 роки сміттєпереробний завод буде збудований на території області”.

Поки що усі населені пункти у Львівській області мають намір охопити централізованим вивозом твердих побутових відходів, наголошує Ірина Гримак.

«Переробний завод запрацює лише за наявності ринку сміття – коли вторинна сировина викидатиметься не в кущі, не в річку, а в контейнери, – пояснює фахівець. – Як тільки ми організуємо системне накопичення відходів і будемо розуміти їх чітку структуру, зможемо перейти до зведення сортувальних і перевантажувальних станцій».

Leave a Reply