На Харківщині збудують сонячні електростанції

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
На Харківщині збудують сонячні електростанції

Вивчаючи можливості використання відновлювальних та альтернативних джерел енергії, начальник управління паливно-енергетичного комплексу ХОДА Олексій Белоцький відвідав єдину сонячну електростанцію в Харківській області, що належить приватній компанії ТОВ «Екватор Сан Енерджі».

Сонячна електростанція розташована в селищі Комунар Харківського району. Загальна площа установки складає 1000 кв.м. Протягом 2015 року вона згенерувала 110 мВт «зеленої» енергії, яку підприємство продало ДП «Енергоринок», інформує Харківська ОДА.

«Державна цільова програма енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії передбачає, що до 2020 року обсяг відновлювальної енергії в Україні має збільшитися до 10% від загального. Тому сьогодні ми вивчаємо можливості використання альтернативних та відновлювальних джерел енергії, зокрема – сонячної генерації. Це дозволить збільшити енергонезалежність регіону та країни, – зазначив Олексій Белоцький. – Ми вивчили розробки наших вчених в цій галузі та практичний досвід компанії «Екватор Сан Енерджі» і тепер розглядаємо можливість будівництва подібних електростанцій на півдні Харківщини».

Вигляд сонячної електростанції на даху будинку
Вигляд сонячної електростанції на даху будинку

За словами начальника управління ПЕК, найбільш сприятливі умови для будівництва мають три південні райони області – Лозівський, Барвінківський та Близнюківський. Вони розташовані у сонячних поясах: тут обсяги сонячного світла, яке можна використовувати для генерації енергії, на порядок вищі, ніж в інших районах.

«Йдеться про будівництво декількох сонячних електростанцій. Одну з них планує побудувати компанія «Екватор Сан Енерджі», яка вже має досвід у цій сфері. Також сьогодні є ще один зацікавлений в реалізації проекту інвест-клуб. Облдержадміністрація, зі свого боку, буде в межах своїх повноважень сприяти будівництву та контролювати процес», – зазначив Олексій Белоцький.

Сонячні колектори на даху будинку
Сонячні колектори на даху будинку

За його словами, окупність сонячної електростанції потужністю близько 100 кВт становить 5-7 років. Крім того, будівництвом сонячних електростанцій для власних потреб сьогодні цікавляться окремі підприємства області. Наприклад, в Барвінківському районі можливість встановити сонячні батареї на дахах виробничих будівель вивчає фермерське господарство.

Leave a Reply