На даху Гігафабрики Tesla встановить найбільший в світі «сонячний» дах потужністю 70 МВт

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
На даху Гігафабрики Tesla встановить найбільший в світі «сонячний» дах потужністю 70 МВт

Після зборів інвесторів на Гігафабриці, що відбулися на початку січня, стало відомо про нові плани Tesla. Компанія має намір розмістити на даху Gigafactory найбільшу в світі сонячну електростанцію потужністю 70 МВт.

Таким чином Tesla підтвердила свій намір не використовувати викопне паливо, а отримувати живлення з ВДЕ, переважно завдяки сонячним батареям.

«Gigafactory – це повністю електричний завод без будь-якого викопного палива (природного газу або нафти). Ми будемо використовувати 100% стійкої енергетики за рахунок поєднання 70 МВт сонячного даху і наземних сонячних установок. Масив сонячного даху в 7 разів більший, ніж найбільший «сонячний» дах встановлений на сьогоднішній день».

В США найбільша сонячна електростанція знаходиться в Каліфорнії й має потужність 10 МВт. Дещо більше має СЕС в Індії – 11,5 МВт, тож «сонячний» дах на Гігафабриці однозначно їх перевершить. Tesla також обговорила систему клімат-контролю, очищення води та проблему утилізації:

«Велика частина опалення будівлі забезпечується за рахунок тепла отриманого з виробничих процесів. Також Gigafactory використовує шість різних систем очищення та ефективну рециркуляцию близько 1,5 мільйонів літрів води. Завдяки цьому вдається економити 80% прісної води в порівнянні зі стандартними процесами. Всі типи акумуляторів і модулів Tesla зможуть повторно перероблятися на місці, а металеві деталі повторно використовуватися».

Tesla вже повідомляла про початок масового виробництва літій-іонних акумуляторів нового типу «2170». Вони використовуватимуться не лише для електромобіля Model 3, а й будуть універсальними для інших пристроїв. Виробництво акумуляторів компанія планує на 2020 рік.

Leave a Reply