На Черкащині працює дві гідро-сонячні електростанції

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
На Черкащині працює дві гідро-сонячні електростанції

У Черкаській області на греблях Гордашівської та Звенигородської малих гідроелектростанцій працюють сонячні електростанції.

Комбіновано використовувати енергію сонця й води вирішила зовнішньоекономічна асоціація “Новосвіт”.

Сонячна станція потужністю 102,6 кВт була встановлена на схилах земляної греблі Гордашівської ГЕС (Тальнівський район) у 2012 році.

СЕС займає близько 0,2 гектара непридатної для ведення сільського господарства землі. Станція складається з 540 сонячних монокристалічних модулів, які можуть забезпечити електрикою понад сто приватних житлових будинків.

Натомість другу сонячну електростанцію потужністю 126 кВт компанія побудувала на території Звенигородської ГЕС у 2014 році.

На Черкащині працює дві гідро-сонячні електростанції
На Черкащині працює дві гідро-сонячні електростанції

Обсяги електроенергії виробленої СЕС залежать від пори року, розповідає директор черкаської філії ЗЕА “Новосвіт” Ігор Мікрюков.

«Узимку, навесні і восени, коли сонця мало та йдуть дощі, основна енергія йде з гідроелектростанції, – пояснює фахівець. – Натомість в літній ясний день з 6:30 до 19:00 одна наша сонячна станція може забезпечити місячну потребу в електроенергії близько шести домогосподарствам».

За словами Ігоря Мікрюкова, електроенергія продається в енергетичну систему України за «зеленим тарифом».

«Сусідство з малими ГЕС здешевлює будівництво та експлуатацію сонячних електростанцій, – говорить фахівець. – Сонячні об’єкти обслуговує персонал ГЕС».

До 2020 року ЗЕА «Новосвіт» планує спорудити сонячну електростанцію на базі Лоташівської ГЕС та другу чергу – на Гордашівській ГЕС.

Leave a Reply