Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Ми дуже раді тому, що Ви цікавитесь майбутнім нашої планети! Ми прагнемо надати Вам актуальну інформацію про альтернативну енергетику, поновлювані джерела енергії, новітні технології і рішення в галузі відновлюваної енергетики. Наша мета - допомогти Вам зробити правильний вибір, знайти ефективне рішення в галузі альтернативної енергетики! На сайті Ви знайдете актуальну інформацію про електропостачання, теплопостачання, енергозбереження з використанням альтернативних, поновлюваних, екологічно чистих джерел енергії, таких як сонячні панелі, вітрогенератори, геліосистеми. Залежно від обраної Вами технології отримання енергії, альтернативні джерела можна розділити на сонячні, вітряні, геотермальні, гідроенергетичні та такі, в яких застосовані технології отримання біо палива. Основними типовими рішеннями в даній галузі є: вітро-сонячні системи (комбіновані або окремі системи сонячних панелей і вітрогенераторів), сонячні колектори або, геліосистеми, теплові насоси та багато іншого.

Що ми пропонуємо (коротко):

SmartEco пропонує проектування, продаж, монтаж та інтеграцію, пуско-наладку систем альтернативного енергозабезпечення, таких як сонячні батареї, геліосистеми, системи опалення без газу, відеоспостереження, систем розумний дім та мультирум в м.Рівне, Рівненській області, та в межах України.


Мешканець чорнобильської зони відчуження отримує електроенергію із саморобного вітряка

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Мешканець чорнобильської зони відчуження отримує електроенергію із саморобного вітряка

Мешканець чорнобильської зони відчуження отримує електроенергію із саморобного вітряка

32-річний Ігор Руденя – наймолодший самосіл зони відчуження. У селі Ладижичі, що за 25 кілометрів від Чорнобильської АЕС, він мешкає вже 11 років. Нещодавно самосіл навіть став героєм фільму «Невидиме місто» литовського режисера Вієстурса Кайріша. Ігор практично не користується грошима, живе з власного господарства, риболовлі і полювання, а електроенергію отримує із саморобного вітряка.

«Прокидаюся з першими променями сонця і беруся за роботу. Вдень укладаюся за пару годин. Лягаю спати, як тільки стемніє, – розповідає про своє життя Ігор Руденя. – Буває, правда, засиджуюся біля телевізора або ноутбука, але ненадовго – поки вистачає струму в акумуляторі (заряджаю його від вітряка). Спочатку я мав дуже туманне уявлення, як влаштований вітрогенератор, тому не дивно, що перші моделі були не зовсім вдалими. Одна з них просто розвалилася від сильного вітру».

Ігор Руденя

Ігор Руденя

Ігор виготовив лопаті вітряка з алюмінієвих козирків, які ще були на деяких хатах. З більшості ж будинків метал покрали мародери. Запчастини, агрегати, деталі кріплення він шукав по всіх куточках Ладижичів.

«Мені не вистачало болтиків. Добре, що чуйні люди привезли мені мітчики для нарізки різьби, і проблема була вирішена. Від вітряка протягнув до хати провід. Щоб він не лежав на землі, закріпив його раготинами – вийшла свого роду лінія електропередачі. Зараз головне завдання – зробити потужний генератор струму. Мій нинішній генератор при середній швидкості вітру виробляє струм силою всього лише два ампера. Цього достатньо для освітлення. На телевізор і ноутбук не вистачає, і вони працюють від акумулятора. Працюю над тим, щоб зробити генератор, який буде видавати 10 ампер».

Джерело: ecotown.com.ua

Автор | 2016-10-20T00:59:48+00:00 Квітень 9th, 2016|Новини|