Литва виробляє чверть енергії з ВДЕ

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Литва виробляє чверть енергії з ВДЕ

У Литві чверть енергії стали виробляти з альтернативних джерел енергії. Згідно з планами уряду, ця прибалтійська країна повинна виробляти не менш 23% електроенергії з ВДЕ тільки до 2020 року.

Про це розповів директор Литовської конфедерації поновлюваних ресурсів Мартінас Нагевічус під час екологічної прес-конференції у Вільнюсі, передає Еcotechnica.

До кінця минулого року кількість «зеленої» енергії, використовуваної в Литві, досягла 24,7%. Найактивніше розвивалася вітроенергетика. Встановлена потужність вітряків на початок цього року – понад 430 МВт/год. Потужність гідроелектростанцій досягла майже 130 МВт, сонячних батарей – 70 МВт, використання біомаси, або відходів деревообробної промисловості – також 70 МВт, природного газу – 25 МВт.

Литва виробляє чверть енергії з ВДЕ
Литва виробляє чверть енергії з ВДЕ

Якщо використовувати весь потенціал відновлюваних джерел енергії, то вони забезпечать країну в півтора рази більшою кількістю енергії, ніж потрібна жителям та підприємствам.

«Литва стане використовувати енергію відновлюваних джерел на 100%. Питання – коли і як, з яким економічним ефектом», – висловив думку Мартінас Нагевічус.

Наступним етапом розвитку енергоефективності для Литви, як і для інших країн ЄС стане збільшення частки споживаної енергії з відновлюваних ресурсів до 27% до 2030 року. До речі, вартість енергії вітру впала на 58% за п’ять років – з 2009 до 2014 року, і продовжує знижуватися. Сонячна енергія подешевшала в п’ять разів за цей же період. А ось ціни на ядерну енергію продовжують зростати, зараз вони вищі за ціни на енергію сонця або вітру. 61% енергії Литва імпортує з Естонії, Росії та Швеції.

Leave a Reply