Лучанин зробив свій будинок автономним завдяки енергії землі та сонця

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Лучанин зробив свій будинок автономним завдяки енергії землі та сонця

Лучанин Олександр Шалайко зробив свій будинок №13 по вулиці Петра Маха автономним завдяки тепловому насосу, сонячним батареям та колекторам.

Ідея максимально економного житла з’явилась ще на етапі будівництва п’ять років тому, передає Волинське агентство розслідувань.

Насамперед будівлю повністю утеплили, зокрема, на горищі поклали 20 см теплоізолятора та кераміку зверху. Також поставили енергозберігаючі двокамерні склопакети та вкрутили енергоощадні лампочки. На наступному етапі встановили геліосистему, яка використовує сонячну енергію для нагрівання води. Як результат, сім’я Шалайко забезпечена безкоштовною гарячою водою на 80%.

Пізніше облаштували сонячні панелі, які перетворють сонячні промені в електричну енергію.

Нарешті у 2016 році Олександр Шалайко встановив тепловий насос, який дозволяє використати теплову енергію землі для обігріву помешкання.

Нині будинок №13 по вулиці Петра Маха перетворився на яскравий приклад практичного застосування «зеленої» енергії. Сім’я Шалайко практично не використовує традиційну електроенергію – лише взимку у великі морози і пасмурні дні.

У найближчому майбутньому Олександр Шалайко збирається перейти на “зелений тариф” і почати заробляти.

“Вкласти гроші в альтернативні джерела енергії і повернути їх завдяки “зеленому тарифу” – найкращий бізнес, – впевнений власник будинку на Петра Маха. – За “зеленим тарифом” електроенергію купують досить дорого – наразі вартість 1 кВт-год електроенергії становить 20 євроцентів. При цьому до 2030 року «зелений» тариф буде прив’язуватися до євро”.

Майбутнім раціоналізаторам лучанин радить, перш за все, замінити лампи розжарювання на світлодіоди.

«Далі можна розпочинати комплексне утеплення чи встановлення сонячних панелей, – ділиться досвідом Олександр Шалайко. – Необхідно враховувати стан помешкання: чи утепленні стіни та підлога, чи вікна енергозберігаючі, скільки дверей при вході, яка вентиляція та які лампочки використовуються».

Leave a Reply