Китайська компанія володіє десятьма найбільшими сонячними електростанціями в Україні

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Китайська компанія володіє десятьма найбільшими сонячними електростанціями в Україні

10 найбільших сонячних електростанцій в Україні загальною потужністю 267 МВт відтепер офіційно належать одній із найбільших китайських корпорацій CNBM.

Процес оформлення права власності тривав близько двох років, повідомив генеральний директор китайської CNBM New Energy Engineering Co., Ltd Юнчжи Чен.

CNBM входить в топ-500 найбільших компаній світу за рейтингом Fortune Global і має річний дохід понад $ 31,71 млрд. Вона є найбільшим в світі виробником цементу, гіпсокартону та скловолокна а також одним зі світових лідерів з виробництва устаткування для відновлюваної енергетики – сонячних батарей і вітряних лопатей.

Останньою з 10ти куплених нею українських електростанцій стала «Нептун Солар». Загалом китайці інвестували близько $ 1 млрд. Компанія працює в Україні з 2011-го. Протягом 2012-2013 років компанії заборгували мільйони і лише в 2014-му сонячні електростанції передали в рахунок погашення боргу.

«Понад 168 млн євро були конвертовані в капітал 10 сонячних електростанцій. Придбання контролю над зазначеними активами було здійснено в обмін на погашення безповоротньої і безгарантійної заборгованості на цю суму за товарними операціями з постачання обладнання», – сказав Ю.Чен.

CNBM отримала дозволи всіх регуляторів КНР і України, включаючи дозвіл Антимонопольного комітету. У відкритих реєстрах є інформація, що CNBM – власник українських компаній. Що стосується розміру тарифу, які багато депутатів і учасники ринку вважають завищеними, глава китайської компанії пояснив, що такий тариф гарантував прийнятну для інвесторів окупність при тих цінах на обладнання, які були на момент будівництва.

«В 2011-2012 році собівартість обладнання була в три рази вищою, ніж зараз. Тому оцінювати собівартість п’ять років тому виходячи їх поточної ринкової ціни абсолютно некоректно», – вважає Ю.Чен.

Коментуючи зменшення «зелених» тарифів в інших країнах, керівник китайської компанії зазначив, що про таке зниження було відомо інвесторам заздалегідь, і вони могли планувати свою діяльність. Крім того, тарифи не знижували для вже побудованих об’єктів, тобто ретроспективно.

Також китайці відкидають заяви про зв’язки з українськими олігархами:

«Ми державна компанія і відповідаємо за державні інвестиції, і ми не працюємо з окремими особами, тим більше з олігархами – тільки з компаніями, які пройшли всі процедури схвалення всередині нашої групи».

Тож відтепер компанії CNBM належать 10 сонячних електростанцій (потужністю 267 МВт), що становить понад 60% всієї встановленої потужності СЕС країни. Зокрема, в Одеській області це ТОВ «Приозерне 1» і ПрАТ «Приозерне 2» (Кілія) потужністю 27,36 МВт і 27,4 МВТ, ТОВ «Лиманська Енерджі 1» і ТОВ «Лиманська Енерджі 2» (Рені) потужністю 21,39 МВт і 21,98 МВт відповідно, ТОВ «Дунайська СЕС-1» (с. Долинівка, Арцизький р-н) та ТОВ «Дунайська СЕС-2» (с. Павлівка, Арцизький р-н) потужністю 21,52 МВт і 21,62 МВт, ТОВ «Франко Солар» і ТОВ «Франко Піві» (с. Старокозаче, Білгород-Дністровський р-н) потужністю 21,18 МВт і 21,77 МВт.

У Миколаївській області – ПрАТ «Нептун Солар» (с.Таборовка, Вознесенський р-н) потужністю 29,37 МВт і ТОВ «Схід Солар» (смт Березанка, Березанський р-н) потужністю 52,9 МВт.

Leave a Reply