Китайська компанія володіє десятьма найбільшими сонячними електростанціями в Україні

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Китайська компанія володіє десятьма найбільшими сонячними електростанціями в Україні

Китайська компанія володіє десятьма найбільшими сонячними електростанціями в Україні

10 найбільших сонячних електростанцій в Україні загальною потужністю 267 МВт відтепер офіційно належать одній із найбільших китайських корпорацій CNBM.

Процес оформлення права власності тривав близько двох років, повідомив генеральний директор китайської CNBM New Energy Engineering Co., Ltd Юнчжи Чен.

CNBM входить в топ-500 найбільших компаній світу за рейтингом Fortune Global і має річний дохід понад $ 31,71 млрд. Вона є найбільшим в світі виробником цементу, гіпсокартону та скловолокна а також одним зі світових лідерів з виробництва устаткування для відновлюваної енергетики – сонячних батарей і вітряних лопатей.

Останньою з 10ти куплених нею українських електростанцій стала «Нептун Солар». Загалом китайці інвестували близько $ 1 млрд. Компанія працює в Україні з 2011-го. Протягом 2012-2013 років компанії заборгували мільйони і лише в 2014-му сонячні електростанції передали в рахунок погашення боргу.

«Понад 168 млн євро були конвертовані в капітал 10 сонячних електростанцій. Придбання контролю над зазначеними активами було здійснено в обмін на погашення безповоротньої і безгарантійної заборгованості на цю суму за товарними операціями з постачання обладнання», – сказав Ю.Чен.

CNBM отримала дозволи всіх регуляторів КНР і України, включаючи дозвіл Антимонопольного комітету. У відкритих реєстрах є інформація, що CNBM – власник українських компаній. Що стосується розміру тарифу, які багато депутатів і учасники ринку вважають завищеними, глава китайської компанії пояснив, що такий тариф гарантував прийнятну для інвесторів окупність при тих цінах на обладнання, які були на момент будівництва.

«В 2011-2012 році собівартість обладнання була в три рази вищою, ніж зараз. Тому оцінювати собівартість п’ять років тому виходячи їх поточної ринкової ціни абсолютно некоректно», – вважає Ю.Чен.

Коментуючи зменшення «зелених» тарифів в інших країнах, керівник китайської компанії зазначив, що про таке зниження було відомо інвесторам заздалегідь, і вони могли планувати свою діяльність. Крім того, тарифи не знижували для вже побудованих об’єктів, тобто ретроспективно.

Також китайці відкидають заяви про зв’язки з українськими олігархами:

«Ми державна компанія і відповідаємо за державні інвестиції, і ми не працюємо з окремими особами, тим більше з олігархами – тільки з компаніями, які пройшли всі процедури схвалення всередині нашої групи».

Тож відтепер компанії CNBM належать 10 сонячних електростанцій (потужністю 267 МВт), що становить понад 60% всієї встановленої потужності СЕС країни. Зокрема, в Одеській області це ТОВ «Приозерне 1» і ПрАТ «Приозерне 2» (Кілія) потужністю 27,36 МВт і 27,4 МВТ, ТОВ «Лиманська Енерджі 1» і ТОВ «Лиманська Енерджі 2» (Рені) потужністю 21,39 МВт і 21,98 МВт відповідно, ТОВ «Дунайська СЕС-1» (с. Долинівка, Арцизький р-н) та ТОВ «Дунайська СЕС-2» (с. Павлівка, Арцизький р-н) потужністю 21,52 МВт і 21,62 МВт, ТОВ «Франко Солар» і ТОВ «Франко Піві» (с. Старокозаче, Білгород-Дністровський р-н) потужністю 21,18 МВт і 21,77 МВт.

У Миколаївській області – ПрАТ «Нептун Солар» (с.Таборовка, Вознесенський р-н) потужністю 29,37 МВт і ТОВ «Схід Солар» (смт Березанка, Березанський р-н) потужністю 52,9 МВт.

Автор | 2016-11-17T16:55:37+00:00 Листопад 17th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.