Китай планує збільшити інвестиції у відновлювану енергетику

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Китай планує збільшити інвестиції у відновлювану енергетику

Національна комісія з розвитку і реформ Китаю запропонувала збільшити інвестиції у відновлювану енергетику протягом наступних п’яти років до $ 360 млрд . Це на 39% більше, ніж було закладено в проекті попереднього п’ятирічного плану (з 2011 по 2015 рік).

До кінця 2020 року Китай планує отримувати з відновлювальних джерел близько 6,8 трлн КВт енергії , що становитиме приблизно 27% від усього споживаного в країні електрики. Крім інвестицій в будівництво нових електростанцій КНР також збирається розвивати енергетичні мережі та просувати споживання чистої енергії серед населення.

У будівництво нових гідроелектростанцій Китай планує вкласти приблизно $ 71,5 млрд, що забезпечить близько 60 млн КВт додаткової енергії з цього джерела, $ 100 млрд – в вітряну енергетику (передбачуваний обсяг отриманої в результаті енергії становить 80 млн КВт), а також близько $ 143 млрд – в енергію сонця (це дасть китайським енергомереж приблизно 67 млн ​​КВт додаткової електроенергії).

Китай вже є беззаперечним лідером в сфері сонячної енергетики: за останній рік сукупна потужність сонячних електростанцій і домашніх сонячних систем в країні збільшилася більш ніж на 7 ГВт (приблизно в 15 разів у порівнянні з 2015-м роком) і вивела країну на перше місце за цим показником в світі. Друге і третє місця займають Японія і США відповідно.

Проте, таке бурхливий розвиток в сфері чистої енергетики не завжди враховує непідготовленість китайських енергомереж до прийому збільшеного обсягу енергії вітру і сонця. Відсоток енерговитрат в країні через технічні проблем збільшився приблизно на 19% за останні два роки, і на даний момент приблизно одна п’ята всієї вироблюваної в Китаї електроенергії марнується.

Leave a Reply