Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Ми дуже раді тому, що Ви цікавитесь майбутнім нашої планети! Ми прагнемо надати Вам актуальну інформацію про альтернативну енергетику, поновлювані джерела енергії, новітні технології і рішення в галузі відновлюваної енергетики. Наша мета - допомогти Вам зробити правильний вибір, знайти ефективне рішення в галузі альтернативної енергетики! На сайті Ви знайдете актуальну інформацію про електропостачання, теплопостачання, енергозбереження з використанням альтернативних, поновлюваних, екологічно чистих джерел енергії, таких як сонячні панелі, вітрогенератори, геліосистеми. Залежно від обраної Вами технології отримання енергії, альтернативні джерела можна розділити на сонячні, вітряні, геотермальні, гідроенергетичні та такі, в яких застосовані технології отримання біо палива. Основними типовими рішеннями в даній галузі є: вітро-сонячні системи (комбіновані або окремі системи сонячних панелей і вітрогенераторів), сонячні колектори або, геліосистеми, теплові насоси та багато іншого.

Що ми пропонуємо (коротко):

SmartEco пропонує проектування, продаж, монтаж та інтеграцію, пуско-наладку систем альтернативного енергозабезпечення, таких як сонячні батареї, геліосистеми, системи опалення без газу, відеоспостереження, систем розумний дім та мультирум в м.Рівне, Рівненській області, та в межах України.


Китай, Німеччина та десяток іноземних інвесторів прагнуть перетворити Чорнобиль на сонячний парк

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Китай, Німеччина та десяток іноземних інвесторів прагнуть перетворити Чорнобиль на сонячний парк

Китай, Німеччина та десяток іноземних інвесторів прагнуть перетворити Чорнобиль на сонячний парк

13 міжнародних інвесторів надіслали в Україну 39 подань на локалізацію «сонячних» проектів в Зоні відчуження. Вони хочуть отримати дозволи на установку близько 2 ГВт сонячних батарей біля неіснуючої Чорнобильської АЕС.


«Ми отримали запити від компаній, які зацікавлені в оренді землі для будівництва сонячних електростанцій, – сказав міністр екології і природних ресурсів Україні Остап Семерак в інтерв’ю Вloomberg. – Ми не шукаємо прибутку від використання землі, ми хочемо отримати прибуток від інвестицій».

Через три десятиліття після аварії в Чорнобилі українська влада як і раніше намагається з’ясувати, що робити з ділянкою землі, що вдвічі більша за Лос-Анджелес. Через радіоактивні речовини, що затримаються в ґрунті ще протягом багатьох століть, ця територія не підходить для сільського та лісового господарства. Тому в липні минулого року виникла ідея створити там сонячний парк.

Зниження ренти

Китайські компанії GCL System Integration Technology Co Ltd. і China National Complete Engineering Corp ще в листопаді 2016 року заявили про намір збудувати сонячну електростанцію в Чорнобилі потужністю 1 ГВт. За словами Семерака, німецький інвестор запропонував установку на 500 МВт, а решта проектів – близько 20 МВт.

Під свої проекти компанії просять від 20 до 1000 гектарів землі. Щоб підштовхнути інвесторів, Україна знизила орендну плату, що стягується за державну власність, на 85 відсотків. Адже для України, однієї з найбідніших країн Європи, ці проекти значать більше, ніж рекультивація земель. Уряд хоче підтримати економіку новими інвестиціями і зробити країну енергетично незалежною. В Україні створили систему, що працюватиме за «зеленим» тарифом до 2030 року. «Сонячні» проекти, які будуть погоджені в 2017 році, отримуватимуть 17 євро центів (18 центів США) з кіловата.

Вражаючий баланс

За планами українців, лінії електромереж, що раніше призначалися для передачі електроенергії від Чорнобильської АЕС, тепер будуть використовуватися сонячним парком. Зараз уряд вивчає, чи зможуть лінії витримати перебої електроенергії, що можуть виникнути при використанні ВДЕ. Як зазначив Семерак, влада шукає баланс між чистою енергетикою, амбіціями і рахунками споживачів. Наприклад, щоб наслідувати Німеччину, де сонця менше, але потужність сонячних установок складає 39 МВт, Україні слід поборотися. Німецькі споживачі зобов’язані підтримувати відновлювану енергію своїми щомісячними рахунками. Минулого року вони сплатили рекордних 25 млрд євро, що еквівалентно майже третині економіки України.

Радіаційний фон Чорнобильській АЕС викликає занепокоєння Європейського банку реконструкції та розвитку, який розглядає можливість фінансування сонячних проектів. Надання кредитів буде залежати від екологічної перевірки. Крім того, проекти мають бути безпечними для установки і експлуатації, а також комерційно життєздатними.

Компанії, що готові інвестувати в сонячний парк у Чорнобилі – з Китаю, Німеччини, Ірландії, Данії, Австрії, Болгарії, Білорусі, а також України.

Джерело: есоtоwn.соm.uа

Автор | 2017-02-04T19:11:11+00:00 Січень 18th, 2017|Новини|