Китай, Німеччина та десяток іноземних інвесторів прагнуть перетворити Чорнобиль на сонячний парк

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Китай, Німеччина та десяток іноземних інвесторів прагнуть перетворити Чорнобиль на сонячний парк

Китай, Німеччина та десяток іноземних інвесторів прагнуть перетворити Чорнобиль на сонячний парк

13 міжнародних інвесторів надіслали в Україну 39 подань на локалізацію «сонячних» проектів в Зоні відчуження. Вони хочуть отримати дозволи на установку близько 2 ГВт сонячних батарей біля неіснуючої Чорнобильської АЕС.


«Ми отримали запити від компаній, які зацікавлені в оренді землі для будівництва сонячних електростанцій, – сказав міністр екології і природних ресурсів Україні Остап Семерак в інтерв’ю Вloomberg. – Ми не шукаємо прибутку від використання землі, ми хочемо отримати прибуток від інвестицій».

Через три десятиліття після аварії в Чорнобилі українська влада як і раніше намагається з’ясувати, що робити з ділянкою землі, що вдвічі більша за Лос-Анджелес. Через радіоактивні речовини, що затримаються в ґрунті ще протягом багатьох століть, ця територія не підходить для сільського та лісового господарства. Тому в липні минулого року виникла ідея створити там сонячний парк.

Зниження ренти

Китайські компанії GCL System Integration Technology Co Ltd. і China National Complete Engineering Corp ще в листопаді 2016 року заявили про намір збудувати сонячну електростанцію в Чорнобилі потужністю 1 ГВт. За словами Семерака, німецький інвестор запропонував установку на 500 МВт, а решта проектів – близько 20 МВт.

Під свої проекти компанії просять від 20 до 1000 гектарів землі. Щоб підштовхнути інвесторів, Україна знизила орендну плату, що стягується за державну власність, на 85 відсотків. Адже для України, однієї з найбідніших країн Європи, ці проекти значать більше, ніж рекультивація земель. Уряд хоче підтримати економіку новими інвестиціями і зробити країну енергетично незалежною. В Україні створили систему, що працюватиме за «зеленим» тарифом до 2030 року. «Сонячні» проекти, які будуть погоджені в 2017 році, отримуватимуть 17 євро центів (18 центів США) з кіловата.

Вражаючий баланс

За планами українців, лінії електромереж, що раніше призначалися для передачі електроенергії від Чорнобильської АЕС, тепер будуть використовуватися сонячним парком. Зараз уряд вивчає, чи зможуть лінії витримати перебої електроенергії, що можуть виникнути при використанні ВДЕ. Як зазначив Семерак, влада шукає баланс між чистою енергетикою, амбіціями і рахунками споживачів. Наприклад, щоб наслідувати Німеччину, де сонця менше, але потужність сонячних установок складає 39 МВт, Україні слід поборотися. Німецькі споживачі зобов’язані підтримувати відновлювану енергію своїми щомісячними рахунками. Минулого року вони сплатили рекордних 25 млрд євро, що еквівалентно майже третині економіки України.

Радіаційний фон Чорнобильській АЕС викликає занепокоєння Європейського банку реконструкції та розвитку, який розглядає можливість фінансування сонячних проектів. Надання кредитів буде залежати від екологічної перевірки. Крім того, проекти мають бути безпечними для установки і експлуатації, а також комерційно життєздатними.

Компанії, що готові інвестувати в сонячний парк у Чорнобилі – з Китаю, Німеччини, Ірландії, Данії, Австрії, Болгарії, Білорусі, а також України.

Джерело: есоtоwn.соm.uа

Автор | 2017-02-04T19:11:11+00:00 Січень 18th, 2017|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.