Корейці розробили найтонші в світі сонячні панелі

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Корейці розробили найтонші в світі сонячні панелі

Корейці розробили найтонші в світі сонячні панелі

Вчені з Інституту науки і техніки в Кванджу (Південна Корея) створили найтоншу в світі фотоелектричну панель.

Як зазначають розробники у журналі Applied Physics Letters, гнучкі і міцні нові сонячні панелі, які обгортаються навіть навколо звичайного олівця, можна буде використовувати в абсолютно нових областях, передає Компьютерное обозрение.

“Наші фотоелементи мають товщину всього 1 мкм, – пояснює інженер Інституту науки і техніки Джунхо Лі (Jongho Lee). – Стандартна фотоелектроніка звичайно в сотні разів товща, навіть рекордно тонкі схеми все одно мають в 2-4 рази більшу товщину”.

Надтонкі енергоємні пристрої інженери виготовили з арсеніду галію. Клітинки друкували прямо на гнучку підкладку без застосування зв’язуючого шару, який збільшував би товщину матеріалу. Елементи з’єднували з електродами на підкладці методом “холодного зварювання”: прикладаючи тиск при температурі 170 °C і розплавляючи верхній шар фоторезисту, що діє як тимчасовий сполучний агент. Потім фоторезист видаляли, залишаючи з’єднання металу з металом.

Нижній металевий шар також служить відбивачем, який повертає у сонячний елемент вислизаючі фотони. Примітно, що у ефективності перетворення сонячної енергії в електрику найтонша в світі фотоелектрична панель не поступається більш товстим аналогам. Випробування на вигин продемонструвало, що таку сонячну батарею можна змотувати у рулон діаметром 1,4 мм.

“Тонкі елементи менш крихкі при вигині, а працюють так само або навіть дещо краще, ніж такі ж пристрої завтовшки 3,5 мкм”, – зазначив Джунхо Лі.

Розроблений корейськими вченими метод друку дозволяє переносити надтонкі сонячні батареї на скло або тканину. Тим самим фотоелементи можна буде використовувати в гаджетах майбутнього, наприклад, в браслетах, які будуть живити розумні годинники, та у одязі.

Автор | 2016-06-25T21:30:53+00:00 Червень 25th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.