Корейці розробили найтонші в світі сонячні панелі

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Корейці розробили найтонші в світі сонячні панелі

Вчені з Інституту науки і техніки в Кванджу (Південна Корея) створили найтоншу в світі фотоелектричну панель.

Як зазначають розробники у журналі Applied Physics Letters, гнучкі і міцні нові сонячні панелі, які обгортаються навіть навколо звичайного олівця, можна буде використовувати в абсолютно нових областях, передає Компьютерное обозрение.

“Наші фотоелементи мають товщину всього 1 мкм, – пояснює інженер Інституту науки і техніки Джунхо Лі (Jongho Lee). – Стандартна фотоелектроніка звичайно в сотні разів товща, навіть рекордно тонкі схеми все одно мають в 2-4 рази більшу товщину”.

Надтонкі енергоємні пристрої інженери виготовили з арсеніду галію. Клітинки друкували прямо на гнучку підкладку без застосування зв’язуючого шару, який збільшував би товщину матеріалу. Елементи з’єднували з електродами на підкладці методом “холодного зварювання”: прикладаючи тиск при температурі 170 °C і розплавляючи верхній шар фоторезисту, що діє як тимчасовий сполучний агент. Потім фоторезист видаляли, залишаючи з’єднання металу з металом.

Нижній металевий шар також служить відбивачем, який повертає у сонячний елемент вислизаючі фотони. Примітно, що у ефективності перетворення сонячної енергії в електрику найтонша в світі фотоелектрична панель не поступається більш товстим аналогам. Випробування на вигин продемонструвало, що таку сонячну батарею можна змотувати у рулон діаметром 1,4 мм.

“Тонкі елементи менш крихкі при вигині, а працюють так само або навіть дещо краще, ніж такі ж пристрої завтовшки 3,5 мкм”, – зазначив Джунхо Лі.

Розроблений корейськими вченими метод друку дозволяє переносити надтонкі сонячні батареї на скло або тканину. Тим самим фотоелементи можна буде використовувати в гаджетах майбутнього, наприклад, в браслетах, які будуть живити розумні годинники, та у одязі.

Leave a Reply