Ціле місто перейшло на сонячні батареї і відмовилось від бензину

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Сонячні панелі для дому та котеджу

В Японії побудували найекологічніше місто в світі. Всі будинки в ньому використовують сонячну енергію, витрати води скорочено на 30%, а замість громадського транспорту використовують електромобілі і велосипеди. Як все це виглядає та працює – читайте далі.

Фуджітсава - повністю автономне місто в Японії
Фуджітсава – повністю автономне місто в Японії

В Японії відбулася офіційна церемонія відкриття «розумного» міста Фуджисава. Fujisawa SST Square є архітектурним комплексом, розташованим на центральній площі міста. Звідси здійснюється управління всіма об’єктами міської інфраструктури. У Фуджісава вже з’явилися перші мешканці, всього ж місто розраховане на 3000 городян і 1000 домоволодінь. Остаточно в місті будуть виконані всі заплановані роботи вже в 2018 році.

Більше 30 відсотків електрики Фуджисава буде отримувати з альтернативних поновлюваних джерел, в першу чергу за рахунок сонячних батарей. Споживання води також скорочено на 30 відсотків. У разі землетрусу і припинення електропостачання місто зможе повністю забезпечити своїх жителів електрикою, зв’язком і навіть гарячою водою протягом трьох діб. Все обладнання в місті використовується з обов’язковою умовою економною витрати енергії.

Автнономне освітлення на сонячних батареях
Автнономне освітлення на сонячних батареях

У Фуджісава немає бензинових АЗС, проте є розвинена мережа заправок для електрокарів. Для тих жителів, у кого немає особистого транспорту, доступні для оренди електромобілі, електроскутери, велосипеди та інший екологічний транспорт. Система безпеки жителів забезпечується відеоспостереженням в громадським місцях і системою датчиків і сенсорів, які дозволяють, наприклад, забезпечувати вуличне освітлення тільки тоді, коли по вулиці йдуть люди, що дає можливість ефективніше використовувати електроенергію.

Сонячні панелі
Сонячні панелі

Загальна вартість проекту становить 500 мільйонів доларів, але не дивлячись на великий бюджет, це інноваційне екологічне місто є початком, так як компанія націлена на масове поширення моделі Фуджисава, яка має на увазі автономний і постійний розвиток міста протягом 100 років. Подивимося, наскільки швидко будуть з’являтися подібні міста, а також на їх поширення по планеті, так як важка екологічна ситуація спостерігається в багатьох країнах по всьому світу.

Вигляд містечка з сонячними панелями
Вигляд містечка з сонячними панелями

Leave a Reply