Інженери запропонували перетворити кригу в паливо для супутників

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...

У космосі лід почне випаровуватися, минаючи стадію рідини, і почнеться виділення пари. Потужність двигуна збільшується за рахунок використання нагрівального елементу.

Нідерландські інженери запропонували нову систему руху для наносупутників CubeSat: очікується, що вони зможуть переміщатися в космосі за рахунок молекул випаровування льоду. Проект нової технології представлений в журналі Acta Astronautica, а коротко про неї повідомляє New Scientist.

Наносупутником називають космічні апарати особливо малих розмірів: широко поширена платформа CubeSat складається з модулів у вигляді куба з ребром в десять сантиметрів і важить близько кілограма. Такі супутники дуже легко запустити, що робить їх ідеальним засобом для бюджетних наукових досліджень. Однак відсутність реактивного двигуна істотно обмежує їх маневреність і керованість.

Для вирішення цієї проблеми Анджело Червоне (Angelo Cervone) з Дельфтського технологічного університету сконструював ракету на крижаній тязі. У CubeSat пропонується завантажити сто грамів льоду. У космосі почнеться сублімація речовини (випаровування, минаючи стадію рідини) і виділення молекули пари. Потужність двигуна збільшується за рахунок використання нагрівального елементу.

Дослідний екземпляр системи планується запустити в космос вже через кілька років. Зараз Червоне і його група працюють над тим, як зберегти воду в стані льоду, поки супутник чекає запуску – термін очікування нерідко складає кілька днів. В крайньому випадку можна заморожувати воду вже на орбіті, але таке рішення ускладнить конструкцію наносупутника.

Leave a Reply