Як українці заробляють на сонячній енергії?

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Сонячні панелі для котеджу, дачі

Житель Миколаєва заробляє за допомогою сонячної енергії – на даху свого приватного будинку він встановив сонячну електростанцію і планує виручати за продану державі електроенергію близько 4,5 тисяч гривень (приблизно 185 доларів США) на місяць.

Як каже Денис – власник побутової сонячної електростанції – переходити на «зелену» енергетику на півдні України, де багато сонячних днів, вигідно.

За не дуже сонячний вересень я отримав 4 тисячі гривень (приблизно 165 доларів США), за жовтень – 2,2 тисячі гривень (приблизно 91 долар США). В середньому по році має виходити близько 4,5 тисяч гривень (близько 185 доларів США).

Денис вважає, що влітку сонячна електростанція зможе виробляти до 10 разів більше електроенергії, ніж йому необхідно для ведення господарства. «Влітку я споживаю близько 150 кВт * год електроенергії, а сонячна електростанція здатна виробити до 1500Квт * год.

Завдяки підписаному з обленерго договору, держава повертає мені гроші за цю різницю.

Якщо ж домогосподарство споживе більше, ніж виробить електростанція (наприклад, взимку, коли споживання зростає, а сонячних днів стає менше), Денис просто заплатить різницю за звичайним тарифом. «Зелений тариф» в Україні на 2016 рік становить 0,18 євро за кіловат-годину.

Миколаївець підкреслює, що власна сонячна електорстанція приносить не тільки економію (або заробіток), але і комфорт в будинок, адже у нього ніколи не пропадає електрика, завжди є вода і не згорають від перепаду напруги електроприлади.

За матеріалами news.pn

Leave a Reply