Хіміки знайшли спосіб подвоїти ефективність сонячних батарей

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Хіміки знайшли спосіб подвоїти ефективність сонячних батарей

Фахівці з Колумбійського університету продемонстрували, що використовуючи новий клас матеріалів можна змусити сонячні елементи працювати набагато ефективніше, ніж сьогоднішні панелі. За словами дослідників, мова йде про потенційне подвоєння їх продуктивності.

Швидкість з якою збуджені електрони втрачають енергію в цих матеріалах – гібридні органічно-неорганічні перовскіти (Hybrid Organic Inorganic Perovskites (HOIP) – виявилася на три порядки менше, ніж в кремнії.

Результати, представлені командою на чолі з професором хімії Сяоянь Чжу (Xiaoyang Zhu) в престижному науковому журналі Science, також пояснюють чому ці матеріали настільки ефективні. Вчені відкрили, що той же механізм, що уповільнює дисипації енергії електронів, також захищає їх від зіткнень з численними дефектами перовскиту, завдяки цьому отриманий при кімнатній температурі з розчину дешевого матеріалу функціонувати краще, ніж дорогий кремній з чистотою 99,999%.

«Досі ніхто не міг пояснити чому вони працюють так добре і наскільки їх показники можна ще поліпшити, – коментує професор Чжу. – Тепер ми знаємо, що сонячні елементи, засновані на HOIP, можна зробити навіть більш ефективними, ніж це допускалося раніше».

Це допоможе вченим і інженерам в подальших пошуках нових матеріалів з такими ж і кращими властивостями. Недоліком HOIP є наявність в його складі свинцю, який через хорошу розчинність перовскиту у воді може легко потрапляти в навколишнє середовище.

Leave a Reply